NEIL YOUNG PONOMUSIC İÇİN YENİ YATIRIMCILAR ARIYOR

0 Posted by - 24 August 2015 - O OLDU BU OLDU

Neil Young’ın geçen yıl aralık ayında faaliyete geçirdiği yüksek kaliteli stream müzik sitesi PonoMusic yeni bir finansör bulma peşinde.

Müzik dünyasında hem üretkenliği hem de sıra dışı kişiliği ile tanınan 70 yaşındaki Neil Young, 21 yüzyıl teknolojisi ile iletilen sıkıştırılmış müziğin bir alternatifini yaratabilmek için geçtiğimiz yıl kendi imkanları ile bir girişim başlattı.

neil youngSadece ücretli üyelere hizmet veren Pono ile yüksek kaliteli müzik sözü veren Young, bu yılın başında şirkete finansman desteği bulmak için yola çıkmış ve hatta daha sonra tartıştığı Donald Trump ile neredeyse bir anlaşma imzalamanın eşiğine gelmişti.

Geçtiğimiz hafta Facebook sayfasından bir mesaj yayınlayan ve Pono için destek arayan Neil Young, hem yatırımcılara, hem de halka seslenerek doğrudan veya Kickstarter kampanyasıyla herkesi katkı sağlamaya çağırdı.

Amerikalı müzisyen Mesajında müzik ve ses iletimi işinin hassas bir çalışma gerektirdiğini ve bir müzik eserinin her tınısı ile iletilmediği zaman olması gerektiği gibi anlaşılamayacağını vurguladı. Pono’nun doğru bir başlangıç yaptığını ama genişlemesi ve Kanada, Britanya, Almanya gibi daha geniş piyasalara girebilmesi için yatırıma ihtiyaç duyduğunu da vurgulayan Young, Warner, Sony, Universal gibi müzik devlerinin yanı sıra bağımsız plak şirketleri ile de anlaştıklarını duyurdu.

Geçtiğimiz ay piyasaya hakim olan mevcut stream müzik şirketlerini kötü müzik yaymakla suçlayan Neil Young, bütün eserlerini bu kanallardan geri çekmiş ve dinleyicilere de bu mecralardan müzik dinlememeleri uyarısında bulunmuştu.

No comments

Leave a reply