Neil Young şarkısını Donald Trump’a kaptırdı

0 Posted by - 13 June 2016 - O OLDU BU OLDU

70 yaşını süren ve hala aktif olarak sahne çalışmalarına devam eden Kanadalı müzik adamı, ABD başkan adayı Donald Trump’la olan -şarkı- tartışmasında çaresizliğini itiraf etti.

Geçen yıl kampanya döneminin başında 1989 tarihli “Rockin’ In The Free World” adlı şarkısını kullanmaya başlayan Trump’a sert tepki gösteren ve resmi yollardan bunu yapmaması konusunda uyaran Neil Young, önceki gün yaptığı bir Facebook paylaşımında olaya netlik getirdi.

trump 6ABD yasalarına göre bir müzik eserinin ticari kullanımı veya halka açık yerlerde çalınması konusunda farklı lisans düzenlemeleri olduğunu anlatan Young, yasal olarak bu tarz bir kullanımın izne tabi olmadığını, bunun da çok saçma olduğunu vurguladı. Özellikle böyle politik bir amaç için şarkısının izin alınmadan kullanılıyor olmasından rahatız olduğunu da belirten tecrübeli sanatçı, Trump’ın ofisine defalarca bu konuda uyarılarda bulunduklarını ama karşılığında sadece bol bol hakaret işittiklerinin de altını çizdi.

Paylaşımın altına, “Fuck You Donald Trump” diye bağırdığı kısa bir konser kaydının videosunu da ekleyen Neil Young, başkanlık aday adaylığı dönemi boyunca Demokrat Parti’den Bernie Sanders’a açık destek vermişti.

İşte tartışmalı şarkının orjinali:

No comments

Leave a reply