NEIL YOUNG’IN YENİ ALBÜMÜ “THE MONSANTO YEARS” GELDİ. HEMEN DİNLEYİN!

0 Posted by - 22 June 2015 - ALBÜM, O OLDU BU OLDU

Kariyerindeki 36. albümü tamamlayan Neil Young, “The Monsanto Years” ile birlikte son 14 ayda tam üç albüm yayınlamış olacak.

İlerleyen yaşına rağmen müzik dünyasının en verimli çalışan isimlerinden biri olan 70 yaşındaki Neil Young, dünyanın en büyük GDO’lu tohum üreticisi olan Monsanto şirketini konu aldığı yeni albümünü NPR üzerinden dinlemeye açtı.

neil young_promise of the realHayatı boyunca çevreyle ve özellikle de organik tarımla ilgili konularda önemli mücadeleler veren Young, geçen yıl Vermont eyaletinin aldığı bir karar sonrasında gıda üreticilerini organize edip karşı lobi oluşturan Monsanto ile mücadeleye girişmişti.

Karara göre Temmuz 2016’dan itibaren eyalet sınırları içerisinde satılan her ambalajlı gıda ürününün üzerinde, içerisinde ne miktarda GDO’lu ürün olduğu yazmak zorunda. Karar eyalet meclisinden çıktığı andan itibaren, diğer eyaletlere emsal teşkil etmesin diye bütün gücünü lobi faaliyetlerine yönlendiren Monsanto, içlerinde Starbucks’ın da bulunduğu birçok üretici firmayı da yanına çekmeyi başarmıştı. (Bkz: Şarkı listesindeki, “A Rock Star Bucks A Coffee Shop” adlı şarkı.)

30 Haziran’da piyasada olacak albümde Young ile birlikte, yakın dostu Willie Nelson’ın oğulları Lukas ve Michah Nelson’ın grubu Promise of the Real çalıyor.


Albümdeki şarkılar:

01. A New Day For Love
02. Wolf Moon
03. People Want To Hear About Love
04. Big Box
05. A Rock Star Bucks A Coffee Shop
06. Workin’ Man
07. Rules Of Change
08. Monsanto Years
09. If I Don’t Know

neil-young-the-monsanto-years

No comments

Leave a reply