NEIL YOUNG’TAN BAŞKAN ADAYI DONALD TRUMP’A: “BENİM ŞARKIMI KULLANMAKTAN VAZGEÇ”

0 Posted by - 18 June 2015 - O OLDU BU OLDU

ABD’de yapılacak 2016 başkanlık seçimleri için Cumhuriyetçi Parti’den aday adaylığını açıklayan Amerikan emlak kralı Donald Trump, kampanya şarkısı olarak Neil Young’ın “Rockin’ in the Free World” adlı şarkısını kullanınca ortalık karıştı.

donald trumpOlaya basın kanalıyla hemen itiraz eden 70 yaşındaki müzik adamı, dün de resmi Facebook hesabından bir açıklama yayınlayarak böyle bir şey için izin vermediğini ve Trump’ın şarkısını kullanmayı derhal bırakmasını istedi. Kampanya başladığından beri sanal ortamda dolaşmaya başlayan ve kendisini Trump ile yan yan gösteren fotoğraflardan da rahatsız olduğunu ifade eden müzisyen, “Ben zaten Kanada vatandaşıyım. ABD seçimlerinde de oy vermeyeceğim. Ayrıca ABD’nin politikalarında belirleyici rol oynayan dev şirketlerin yarattığı bu sistemden de oldukça rahatsızım. Donald Trump ile de sadece bir defa bir araya geldim, onda da sahibi olduğum müzik servisi Pono için finansman bulmaya çalışıyordum.” diye konuştu.

Gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Trump’ın kampanya yöneticisi Corey Lewandowski ise, bundan sonra Neil Young’ın şarkısını hiç bir etkinliklerinde kullanmayacaklarını duyurdu. “Bay Trump sıkı bir Neil Young hayranıdır ve bu şarkıyı da bizzat kendisi seçmişti. Bizim bu iş için kullanabileceğimiz bir sürü şarkı var. Bay Young’ın tercihine saygı duyuyoruz” diye de devam etti.

İşte tartışma yaratan, 1989 tarihli Neil Young şarkısı Rockin’ in the Free World:

No comments

Leave a reply