Netflix Ted Bundy serisini tamamlıyor: “Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile”ın adresi belli oldu

1 Posted by - 05 February 2019 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Amerika’nın en ünlü seri katilinin hayatı son dönemde sinema dünyasının gündemini meşgul ediyordu ve yapılan son anlaşmayla TV izleyicisi de artık oyuna dahil olacak.

Geçen ay Joe Berlinger’ın elinden çıkan “Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes” adlı yapımı izlemeye açan Netflix, yine aynı yönetmenin imzasını taşıyan “Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile” filmini de kataloğuna dahil etti.

Hollywood Reporter kaynaklı habere göre, on gün önce Sundance Film Festivali’nde ilk gösterimi yapılan ve Zac Efron’ın Bundy karakterini canlandırdığı film için 9 milyon dolar ödeyen Netflix, sinema gösteriminin ardından önümüzdeki sonbaharda yapımı izleyici karşısına çıkartacak.

Yönetmenliğini, daha önce Metallica’nın ödüllü belgeseli Some Kind of Monster‘a da imzasını atan Joe Berlinger’ın yaptığı filmde Zac Efron (Ted Bundy), Lily Collins, John Malkovich, Jim Parsons, Haley Joel Osment, Angela Sarafyan, Jeffrey Donovan rol almış ve Bundy’yi ilk defa tutuklayan Utah Otoyol Polisi Bob Hayward’ı canlandıran James Hetfield da ilk defa bir sinema deneyimi yaşamıştı. Filmin Ocak sonunda paylaşılan fragmanı aşağıda.

70’li yıllardaki sayısız cinayetin faili olarak açıklanan ve 1989 yılında idam edilmeden önce sadece 1974 ve 1978 arsındaki 30 cinayeti kabul eden Ted Bundy (Yukarıda), mahkum edildiği tarihten sonra ABD tarihindeki en azılı seri katil olarak anıldı. Bundy ilk defa 1975 yılında James Hetfield’ın canlandırdığı otoyol polisi Bob Hayward tarafından tutuklanmıştı.

No comments

Leave a reply