NEW YORK DOLLS, BAT FOR LASHES, COCOROSIE…

0 Posted by - 12 April 2013 - KONSER, O OLDU BU OLDU

29 Haziran’da KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek Avea Escape To Music Festivali’nde sahnede göreceğimiz isimler bugün festivalin resmi Twitter hesabından duyuruldu.

Morrissey’in yeniden bir araya gelmeleri için seferberlik ilan etmekten geri durmadığı, rock ve roll tarihinin en renkli ve apartman topuklu gruplarından New York Dolls festivalin en güzel sürprizlerinden. New Yorklu gruplara verdiği ilhamla Amerikan (ve CBGB) usulü punk’ın, bir süre onlarla çalışan Malcolm Mclaren vesilesiyle de İngiliz punk’ının ortaya çıkışında hatırdan çıkarılmayacak bir yere sahip grup, hayattaki elemanları David Johansen ve Sylvain Sylvain liderliğinde albümler kaydetmeye devam ediyor.

27 Mayıs’ta yeni albümleri “Tales of A GrassWidow”u yayımlayacak Bianca ve Sierra kardeşlerin CocoRosie‘si, Natasha Khan (ya da daha doğrusu Bat For Lashes) ile birlikte festivalin diğer iki ilgi çekeceğinden zerre tereddüt ettirmeyen konuğu olacak.

Başka? Bugün açıklanan iki isim daha var; geçen yıl çıkan ilk albümleriyle epey ilgiye mazhar olan Londralı Citizens! ve Lübnanlı blues-perver ekip The Wanton Bishops.

Belle And Sebastian’ın turnesinin bir bölümünü iptal etmesi üzerine Escape To Music’in aldığı son şekil böyle. Festival biletleri çok yakında Biletix’ten satışa çıkacakmış, öyle diyor festivalin resmi Twitter hesabı.

1 Comment

  • VİDEO // “After the Afterlife” – CocoRosie | hafifmuzik 23 April 2013 - 19:42 Reply

    […] Şarkı da klip de pek hoş. Hatırlatalım, CocoRosie’yi 29 Haziran’da Avea Escape To Music festivali kapsamında memleket semalarında […]

  • Leave a reply