NICK MASON PINK FLOYD VE U2'NUN APPLE MACERASI HAKKINDA KONUŞTU

0 Posted by - 03 November 2014 - O OLDU BU OLDU

Pink Floyd’un son albümü olarak nitelenen “The Endless River”ın çıkmasına bir haftadan az bir zaman kaldı. 20 Yıl sonra gelen albüm şimdiden ön sipariş rekorları kırdı ve tanıtım fragmanlarını dinleyen hemen hemen herkes albümün performansı konusunda hemfikir.

Geçtiğimiz günlerde Rolling Stone’a özel bir röportaj veren grubun davulcusu Nick Mason, “Pink Floyd gerçekten bitti mi?” sorusuna ilginç bir cevap verdi. Ben ölüp toprağa girdiğimde bile mezar taşımda “Pink Floyd’un bittiğinden henüz emin değil” yazacak diyen Mason, David Gilmour’un aksine defteri hala kapatmış değil. Grubun diğer üyelerinden farklı olarak, bugüne kadar çıkan bütün Pink Floyd albümlerinde aktif olarak bulunan ve grup hakkında bir de kitap yazan Mason’ın duygusal bağları mı ağır basıyor yoksa, Gilmour ve Roger Waters’ı son bir performans için ikna edebileceğini mi düşünüyor, şu an için bilen yok.

Röportajda grupla ilgili konular dışında da düşüncelerini açıklayan Nick Mason’ın en ağır eleştirisi de U2’ya geldi. Bedava müzik dağıtma olayının müziğin değerini düşürdüğünü ve insanların bedava ceplerine konan şeylerden rahatsız olduğunu söyledi. Pink Floyd olarak her zaman dinleyicilerin gidip kendi istekleriyle albüm satın alması taraftarı olduklarını da hatırlatan Mason, olayı 21.yy’da müziği devalüe etmek olarak nitelendirdi.

No comments

Leave a reply