Nirvana’nın 24 yıllık stüdyo mikrofonları açık arttırmada

0 Posted by - 22 September 2017 - O OLDU BU OLDU

Dört yıl gibi kısa bir sürede üç albüm yayımlayan ve bu kısa diskografiye rağmen müzik dünyasının son 30 yılında en çok konuşulan ekipler arasına girmeyi başaran Nirvana, özellikler Kurt Cobain’in ölümünden sonra 90’lar dendiğinde akla gelen ilk isimlerden birisi oldu.

O döneme ait Nirvana etiketli her objenin değer görmesi bu defa da grubun eski ses mühendisi Steve Albini’yi harekete geçirdi ve ekibin 1993 tarihli son albümü In Utero’nun kayıtlarında kullanılan üç mikrofon açık arttırma ile satışa çıkartıldı.

Satış kararı almadan önce hayattaki diğer üç Nirvana üyesi Dave Grohl, Krist Novoselic ve Pat Smear’e de danıştığını ifade eden Steve Albini, In Utero’nun 24’üncü yıldönümü olan 21 Eylül’de satışa koyduğu mikrofonlar için 30 Eylül’e kadar teklif alacak. İlgilenenler için açık arttırmanın linki burada.

Rape Me, All Apologies, Heart-Shaped Box, Pennyroyal Tea gibi hit parçaları da içinde barındıran In Utero, Şubat 1993’te Minnesota’daki Pachyderm Stüdyoları’nda kaydedilmiş ve aynı yılın Eylül ayında, Cobain’in ölümünden yaklaşık 5 ay önce satışa çıkmıştı.

No comments

Leave a reply