NOSTALJİK KORSAN ŞEBEKESİ

0 Posted by - 29 September 2013 - O OLDU BU OLDU

Korsan operasyonunda şebekenin korsana nostaljik yaklaşımı ilgimi çekti. İnternette şifreyle üye olunuyor, korsan CD ve DVD’ler sipariş üzerine evlere teslim ediliyor. DVD neyse de korsan CD mi kaldı?

Acaba korsan kaset de satıyor mu bu şebeke diye düşünmedim değil. Haberde göremedim ama her an karışık kaset kaydedip satan bir şebeke ortaya çıkabilir. Zira benim anladığım, korsancılar nostaljiye rağbet ediyor.
Efendim İstanbul’da korsan CD şebekesine yönelik operasyon yapılmış. Burcu Esmersoy tanık olarak ifadeye çağrılmış. Emniyet’e giderek ifade veren Esmersoy, “Kullanmadığım cep telefonu numaram gözaltına alınanlardan birinin cep telefonundan çıkmış. Ben
korsan CD almadım” demiş.
Operasyonda 200 bin korsan CD ve DVD ele geçirilmiş.
45 kişilik çete gözaltına alınmış. İnternet üzerinden müşterilerine ulaşarak şifreli üyelik sistemiyle müşterilerine korsan CD ve
DVD satışı yapan çete beş yıldır polisi atlatıyormuş.
Bu çetenin müşterileri nasıl insanlardır ki internetten girip şifreyle mifreyle uğraşıp yasadışı bir siteye üye oluyorlar, oradan CD ve DVD sipariş ediyorlar. Sonra bu CD ve DVD’lerin kendilerine yollanmasını bekliyorlar. Ölme eşeğim ölme.
Ayrıca korsan CD mi kaldı yahu? Bir tane bulsak da nostalji nesnesi olarak salondaki büfenin üzerine falan koysak…

Polis bu tarz operasyonlarda ünlü isimlerin adını kullanıyor
Teknoloji devrinde hangi siteden hangi filmin zırt diye indirildiğini bugün bilmeyen yok. Peki ama bu müşteriler hangi devirde yaşıyor ki hem sitelere üye olacak, şifre alacak kadar teknolojinin içindeler hem de bir filmi indiremeyecek kadar yeteneksizler. Üye olup günlerce bekliyorlar o CD ve DVD’ler kendilerine ulaştırılsın diye. Yoksa bu çetenin üyeleri nostalji peşinde mi? Çetenin adı nostaljik korsan çetesi falan mı?

Yazının tamamını okumak için buyrunuz

No comments

Leave a reply