O grup senin grubun olabilir!

0 Posted by - 30 November 2010 - O OLDU BU OLDU

poster_dusuk_1

Be the Band. Yarışmanın adı bu. Adı üzerinde grupların yarıştığı bir etkinlik. Babajim stüdyosunu artık herkes biliyor müzik camiasında. İşte Babajim ve Radyo Eksen’in girişimiyle gerçekleşen bir yarışma bu. Babylon, Ovi Music’i ve MySpace de destek veriyor. Yani müzik alemin girmeye sesini duyurmaya çalışan biriyseniz şahane fırsat. Referanslar sağlam. Başvurular geçen hafta başladı 15 Ocak 2011 tarihine kadar zamanınız var.

Şartlar ve basın bülteni şöyle:

1. Be “The Band” MÜZİK YARIŞMASI

Kurulduğu günden itibaren, yeni ve yetenekli sanatçıların önünü açmayı misyon edinen Babajim Istanbul Studios & Mastering ve ‘Modern hayatın sesi’ Radyo Eksen’in birlikte hayata geçirdiği “1. Be ‘The Band’ Müzik Yarışması” müzik sektörüne dinamizm katmayı ve yepyeni yetenekler kazandırmayı hedefliyor.

İlki 25 Kasım 2010’da gerçekleşen ve her yıl tekrarlanması planlanan “Be ‘The Band’ Müzik Yarışması” sonucunda tüm elemeleri geçerek birinciliğe hak kazanan sanatçı/grubu rüya gibi ödüller bekliyor olacak!!

Babajim ve Radyo Eksen ortaklığıyla gerçekleşen “1. Be ‘The Band’ Müzik Yarışması” sonucunda kazanan sanatçı veya grup, 2011’in yaz aylarında Babajim Istanbul Studios & Mastering’in deneyimli prodüktörleri eşliğinde albümünü tamamlamaya hak kazanacak ve bu albüm 2011’in sonbahar aylarında Babajim tarafından yayınlanacaktır.

Bu albümde yer alacak tüm parçalar mobil ve dijital platformda Ovi Music’in desteğiyle music.ovi.com.tr ‘de tanıtılacak ve desteklenecektir.

Albümün ilk single parçasına Babajim ve Radyo Eksen ortaklığıyla videoklip çekilecek ve yine sanatçı/grubun müzik dünyasına tanıtılacağı bir albüm tanıtım partisi gerçekleştirilecektir.

Ayrıca kazanan sanatçının/grubun ve albümünün tanıtım ve pazarlama çalışmaları da Babajim ve Radyo Eksen tarafından üstlenilecektir.

Yarışmada 2. ve 3. olmaya hak kazanan grupları ise müzik yaşamlarını desteklemek amaçlı teselli ödülleri bekliyor olacak!

Katılım Şartları:

Alternatif veya indie tarzında müzik yapan sanatçılara açık olan bu muhteşem ödüllü yarışmaya başvurmak için katılımcıların; müzikal geçmişlerini, fotograflarını, varsa gerçekleştirdikleri canlı konser/performans bilgilerini,
6 tane özgün şarkı ve 15 dakikalık canlı performans görüntülerini Myspace’de açtıkları ve kendilerine ait sanatçı sayfalarına eklemeleri ve www.myspace.com/bethebandmuzikyarismasi adresinde bulunan başvuru formunu doldurmaları gerekmektedir. 25 Kasım 2010 – 15 Ocak 2011 tarihleri arasında yapılan tüm başvurular değerlendirmeye alınacaktır.

Babajim ve Radyo Eksen Seçme Komitesi’nin yapacağı ilk değerlendirmenin ardından belirlenecek 10 sanatçı veya grup Babajim Istanbul Stüdyolarına davet edilecek, kariyer hedeflerini Babajim ve Radyo Eksen Seçme Komitesinin yanısıra sektörün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri ile paylaşacaktır.

Son olarak, görüşmeler sonucunda belirlenecek 3 finalist 17 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul Babylon’da, müzik sektörünün önde gelen isimlerinden oluşan bir jüri önünde canlı performanslarını sergileyecek ve kazanan sanatçı veya grup aynı gece açıklanacaktır.

Başvurular şuradan yapılıyor…

www.myspace.com/bethebandmuzikyarismasi

1 Comment

  • Tweets that mention O grup senin grubun olabilir! | hafifmuzik — Topsy.com 02 December 2010 - 12:40 Reply

    […] This post was mentioned on Twitter by Babajim Studios and BeTheBand, mehmet tez. mehmet tez said: O grup sen ol! – http://hafifmuzik.org/?p=11019 […]

  • Leave a reply