OTHER PEOPLE KONSERİ ÖNCESİNDE VALENTIN STIP’IN LİSTESİNE KULAK VERİN

0 Posted by - 25 March 2015 - O OLDU BU OLDU

Nicolas Jaar’ın plak şirketi Other People‘a bağlı üç müzisyen, bir Vesvese organizasyonuyla İstanbul’a geliyor. 26 Mart Perşembe akşamı Eski Elhamra Sineması’nda, Other People tayfasından Dave Harrington, Valentin Stip ve VISUALS‘ın performanslarına tanık olacağız. Bu üç ismin yanı sıra, kendi tasarladığı enstrümanı Yaybahar ile Görkem Şen de sahnede olacak.

**

Soruyu doğru yanıtlayarak davetiye kazanan isimler belli oldu. Erdal Çiçek ve Taha Zeki Kiremitçi, Other People konserini Hafif Müzik’in davetlisi olarak izleyecekler.

**

Gecenin konuklarından Valentin Stip, İstanbul’a gelmeden selamını gönderdi. Müzisyenin, sevdiği 5 şarkıdan oluşan listeyi hemen aşağıdan dinleyebilirsiniz.

Angelite & Huun-Huur-Tu – “Lonely Bird”

Bunu hemen hemen her sabah dinliyorum. Genel olarak sesler ve titreşimler hoşuma gidiyor. Bu şarkı benim için, insanın bedensel kapasitesini güzele doğru zorlamasını anlatan kusursuz bir örnek.

Ø – “Olematon”
Bu benim en sevdiğim gruplardan bir tanesi. Yarattıkları sound aynen duyulduğu gibi hassas ve kusursuz. Aslında bütün çalışmalarını beğeniyorum ama son aylarda kalbime en yakın hissettiğim parça bu.

Matthew Herbert and Dani Siciliano – “This Time”
Bu diğerlerine göre biraz daha eski. Altı yıl önce elektronik müziği yeni keşfetmeye başladığım günlerde ilk dinlediğim parçalardan bir tanesiydi. Bir anda aklıma geliverdi ve bir süre kendini gösterdi. Eski dostlar bunu her zaman yapar.

Wu-Tang Clan – “C.R.E.A.M”
Ara sıra beni ziyaret eden eski bir dost daha.

Test Dept. – “Pax Americana (Jihad)”
Bu kaydı başka birinin discogs hesabını gezerken keşfettim. EBM kombinasyonu, kabile havası ve örneklemesi insanı harekete geçiriyor. En azından bende o etkiyi yarattı!

No comments

Leave a reply