Oyun Salonu iki yeni oyunla tiyatro meraklılarının karşısında

1 Posted by - 24 March 2017 - O OLDU BU OLDU

Salon İKSV, Londra ve Broadway’de kapalı gişe oynayan iki oyunu “National Theatre Live” işbirliği ile beyaz perdeye taşıyor.

Sergilendikleri salonun en iyi açıya sahip koltuğundan özel tekniklerle kayda alınan gösteriler Mart ve Nisan’da seyirci karşısında olacak.

Geçen yıl hayata veda eden İngiliz oyun yazarı Peter Shaffer’ın 1979 yılında kaleme aldığı ve dahi besteci Wolfgang Amadeus Mozart’ın hayatını anlatan “Amadeus” 27-28 Mart tarihlerinde Salon’da tiyatroseverlerin karşısına çıkıyor. Game Of Thrones gibi TV dizilerinden de tanıdığımız İngiliz aktör Lucian Msamati’nin Antonio Salieri’yi canlandırdığı oyun, sahneye koyulduğu ilk yıl Tony ve Olivier ödüllerini almış, 1984’te ise Miloš Forman tarafından filme çekilmişti.

amadeus_Lucian Msamati

Nisan ayında seyircilerini Salon’da ağırlayacak bir diğer oyun ise Harold Pinter imzası taşıyan No Man’s Land ve başrollerde yine iki İngiliz efsanesi Ian McKellen ve Patrick Stewart var. 3, 10, 11, 17 ve 24 Nisan tarihlerinde gerçekleşecek olan gösterimlerde, özel tekniklerle yüksek çözünürlüklü olarak görüntülenen oyun beyaz perdede olacak.

No-Mans-Land-Ian-McKellen-Patrick-Stewart

Her iki oyunun da biletlerine Biletix veya İKSV ana gişeden ulaşmak mümkün. İlgilenenler için gerekli bilgiler burada.

No comments

Leave a reply