OZZY OSBOURNE: “BLACK SABBATH YENİ ALBÜM İÇİN KOLLARI SIVIYOR”

0 Posted by - 29 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Geçtiğimiz Temmuz ayında Londra’da verdikleri konserden sonra, grubun gitaristi Tony Iommi tarafından bir daha albüm ve turne olmayacağı açıklanan Black Sabbath kararından çabuk vazgeçti. Grup son olarak 2013 yılında “13” isimli bir albüm çıkartmış fakat Iommi’nin 2012’den bu yana süren kanser tedavisi nedeniyle zor günler geçirmişti.

Black Sabbath’in efsane solisti Ozzy Osbourne Metal Hammer dergisine bir röportaj verdi ve albüm için 2015’in ilk aylarında çalışmalara başlayacaklarını, albümün yayınlanmasından sonra da turneye çıkacaklarını duyurdu. Plak şirketiyle konuştuğunu ve şirketin yeni bir albüme “Evet” dediğini söyleyen Osbourne, “Yetmişimden önce bu işi halletmek istiyorum. Sanırım Rick Rubin de (Prodüktör) bu albümde bizimle birlikte olacak” diye konuştu.

Grubun basçısı Geezer Butler ise Tony Iommi’nin tedavisinin sürdüğünü, buna rağmen yeni albüm kadrosunda yer alacağını ifade etti. “13 İçin yaptığımız çalışmadan elimizde kalan 4 şarkı var zaten. Üzerine 4-5 şarkı daha ekleyebilirsek ortaya güzel bir albüm çıkabilir” diye konuşan Buttler, amaçlarının sadece para kazanmak olmadığını ve bunu gerçekten yapmak istediklerini de yineledi.

Bütün yaş ve sağlık sorunlarına rağmen Black Sabbath üçlüsünün bu albümü yapmaya kararlı olduğu, Ozzy Osbourne’un “Kayıtların Londra’da mı yoksa Los Angeles’da mı olacağını şu an için bilmiyorum ama o albümü yapmak için Ay’a bile giderim” sözlerinden anlaşılabiliyor.

1 Comment

  • OZZY OSBOURNE KONUŞTU: “BLACK SABBATH İÇİN SON ALBÜM VE SON TURNE” | hafifmuzik 26 October 2014 - 08:49 Reply

    […] ay Black Sabbath’in yeni albümü geliyor diye sevinenlere bu defa kötü haber var: Albümden ve son bir turneden sonra grup […]

  • Leave a reply