OZZY OSBOURNE’DAN U2’YA: “BENCİLLER!”

0 Posted by - 13 October 2014 - O OLDU BU OLDU

U2’nun son albümü “Songs of Innocence“ı Apple ile anlaşarak 500 milyon iTunes kullanıcısını hesabına bedava yüklemesi müzik dünyasında tartışmalar yaratmaya devam ediyor. Farklı tepkilerden biri de Black Sabbath’in efsane solisti Ozzy Osbourne’dan geldi.

Ozzy Osbourne’un aslında birçok “Lanet olsun” içeren açıklaması sadeleştirilmiş olarak söyle:

“Bu iş aslında bir yönden iyi, diğer yönden kötü. Birçok insan bu işe delirdi. Düşünsenize, sizin müziğinizi telefonlarından ve cihazlarından silmek için yöntemler aramaya başladılar. Fakat bir yandan da U2 farklı bir antlaşma yaparak albümünü insanlara bedava ulaştırdı. Bu gerçekten çok bencilce çünkü Apple gibi bir kuruluşla bu anlaşmayı yapma imkanı olmayan binlerce grup ve müzisyen var.”

Konuya tepki gösteren bir diğer Osbourne ise, Ozzy’nin eşi ve menajeri Sharon’dan olmuştu. O da geçtiğimiz ay Twitter hesabından, “U2 sen bir müzikal işgalciden başka bir şey değilsin. Vasat müziğini herkese bedava veriyorsun çünkü onu kimsenin para verip almayacağını biliyorsun.” yazmıştı.

Eylül ayında yayınlanan albüm, dünya üzerinde yaklaşık 500 milyon iTunes kullanıcısının hesabına bedava yüklenmiş ve uygulamaya gelen şikayetler üzerine Apple, albümü cihazdan silmenin yolunu anlatan bir bildiri yayınlamak zorunda kalmıştı. Son rakamlara göre 33 milyon iTunes kullanıcı U2’nun yeni albümünü dinledi.

No comments

Leave a reply