Pearl Jam “Record Store Day 2019” için kolları sıvadı

0 Posted by - 13 February 2019 - O OLDU BU OLDU

Yılın en önemli plak etkinliği olan ve her geçen yıl kapsama alanını daha da genişleten Record Store Day, Nisan ayındaki büyük buluşması için hazırlıkları hızlandırdı. Dev kutlamanın bu yıl ki elçisi Pearl Jam.

Bu yıl 11’inci defa dünyanın birçok ülkesindeki bağımsız plak dükkanlarında kutlanacak güne hamilik yapacak olan Pearl Jam’in ismini ilk defa, etkinliğin kurucularından olan Carrie Colliton açıkladı ve konuyla ilgili konuşan Pearl Jam gitaristi Mike McCready ise 12 yaşından beri plak toplayan bir insan olarak bağımsız plak dükkanlarının hayatında önemli bir yer teşkil ettiğini söyledi.

Dünyada yeniden artan plak talebinde önemli payı olan Record Store Day etkinliği Türkiye dahil birçok katılımcı ülkedeki bağımsız müzik dükkanlarını desteklemek için organize ediliyor ve son yıllarda organizasyona renk katmak için “Elçi” sıfatıyla tanınmış müzisyenler atanıyor. Geçen yıl Run The Jewels tarafından yürütülen bu görevi daha önce de St. Vincent, Dave Grohl, Jack White, Metallica ve Iggy Pop gibi isimler üstlenmişti.

Birçok grubun/ismin özel basım plaklarını satışa sunacağı ve etkinlik elçisinin sürpriz bir dükkan performansı ile destek vereceği Record Store Day, 13 Nisan Cumartesi günü gerçekleşecek. Türkiye’deki ve tüm dünyadaki katılımcı işletmeleri bulabilmek için etkinliğin ilgili linki burada.

No comments

Leave a reply