Phoenix’in yeni albümünde ‘Thriller’ ruhu!

0 Posted by - 08 February 2013 - O OLDU BU OLDU

MICHAEL-JACKSON-S-THRILLER-QUEEN_GINA-mj-s-robot-dance-20831012-1599-1201

Yeni albüm hazırlıklarına başladığını duyuran Phoenix, albüm kayıtlarında kullanmak üzere Michael Jackson’ın “Thriller”ının kaydedilip mix’lendiği kayıt masasını (mixing console) satın almış.

Michael Jackson’ın ’82 çıkışlı efsanevi albümü “Thriller”ın kaydedildiği kayıt masası Phoenix gitaristi Laurent Brancowitz tarafından eBay üzerinden 17,000 $’a satın alınmış. Grup “Bankrupt!” isminin verdikleri yeni albümlerinde böyle bir şey denemek istemelerinin, kesinlikle ses kalitesiyle ya da benzer kaygılarla alakalı bir durum olmadığını söylüyor. Enteresan bir fikir olduğu için ve albümler arasında görünmez bir bağ oluşturacağına inandıkları için böyle bir işe girişmişler. Michael Jackson’ın “Thriller”ını düşününce, çok satmasının -hatta guiness’e girmesinin-, yarattığı etkinin yanında Paul McCartney’den Steve Lukather’a, Eddie van Halen’a türlü ismi; “Beat It”, “Billy Jean” ve tabii “Thriller” gibi hitleri kayıt altına almış ve Quincy Jones’un prodüktör olarak dirsek çürüttüğü bir kayıt masasından bahsettiğimizi de görmek lazım. Ayrıca bu kayıt masasıyla Debby Harry, Billy Idol, Donna Summer ve Prince gibilerin de kayıt gerçekleştirdiğini belirtelim. Büyüsü oradan geliyor yani.

Phoenix son olarak 2009 yılında “Wolfgang Amadeus Phoenix” albümünü yayınlamıştı. Albüm 2000’li yılların ilk yarısında yayınlanmış en iyi işlerden biri ve “Thriller” kadar olmasa da şimdiden efsaneleşmiş durumda. Yeni albüm “Bankrupt!” baharda muhtemelen yayınlanmış olacak.

No comments

Leave a reply