Pink Floyd: “50 Yıl önceki ilk kayıtlar satışta”

0 Posted by - 03 December 2015 - O OLDU BU OLDU

Tek bir single için bile haftalarca tanıtım yapan ekiplerin aksine Pink Floyd işlerini çoğu zaman sessiz sedasız yürütmeyi seviyor.

Grup geçen yıl son (Ve nihai) albümü olan The Endless River’ı piyasaya sürdü ve o günden beri bütün üyeler yoluna tek başına devam ediyor. Fakat bu, Pink Floyd’un içi anılarla dolu gizli kasaları açmayacağ anlamına da gelmiyor.

Birkaç gün önce çok özel bir EP sınırlı sayıda basılarak sadece Britanya içerisinde satışa sunuldu. Pink Floyd’un resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre grubun ilk kaydından bu yana geçen 50. yılı anmak için “Pink Floyd 1965″ tarihli altı parçalık bir EP, 7” plak formatında basıldı. Sadece 1.000 adet hazırlanan paket iki plaktan oluşuyor ve ekibin 1967 tarihli ilk albümü The Piper at the Gates of Dawn‘dan önceki bazı çalışmaları içeriyor.

Syd Barrett, Roger Waters, Nick Mason ve Richard Wright’tan oluşan stüdyo ekibine gitarda, Waters’ın yakı arkadaşı Rado Klose da eşlik etmiş.

50 Yıl önceki orjinal bantlar baz alınarak basılan plak için, Britanya dışında yaşıyan hayranlarından anlayış bekleyen Pink Floyd, önümüzdeki yılın sonuna doğru farklı bir formatta hazırlanacak bir partiyi daha satışa sunmayı planlıyor.

Şimdilik içerik ve kapak görseli ile idare edelim:

01. Lucy Leave (Barrett)
02. Double O Bo (Barrett)
03. Remember Me (Barrett)
04. Butterfly (Barrett)
05. Walk With Me Sydney (Barrett ve Waters)
06. I’m A King Bee (Slim harpo cover)

pink 1965

No comments

Leave a reply