Pink Floyd bu yıl Glastonbury’de sürpriz mi yapacak?

1 Posted by - 18 February 2017 - O OLDU BU OLDU

1985 yılında Roger Waters’ın ayrılmasıyla orjinal kadrosu dağılan Pink Floyd, o tarihten bu yana seyrek de olsa özel konserler bir araya geldi fakat 2015’ten sonra kapı daha da sıkı bir şekilde kapandı.

Mayıs ayında Londra’daki Victoria and Albert Museum‘da açılacak olan Pink Floyd sergisinin tanıtım toplantısı için bir araya gelen Roger Waters ve Nick Mason, sorular üzerine Glastonbury’de tek bir konser için yeniden bir araya gelme fikrinin mümkün olduğunu söylediler.

Henüz ortada resmi bir teklif veya organizasyon olup olmadığı bilinmiyor fakat hayattaki iki üyenin prensip olarak “Olur” demesinin ardından şimdi top David Gilmour’da.

1985’teki ayrılıktan sonra araları açılan Gilmour ve Waters zaman içinde yeniden görüşmeye başladı ve hatta ikili en son 2005’te özel bir proje için (yukarıda) yeniden sahnede buluştu. 2008’de Rick Wright’ın hayata veda etmesi ile birlikte ise tam kadronun yeniden bir araya gelme şansı kalmadı.

2015’te Pink Floyd’un veda albümü için yeniden toplanan ekip, Roger Waters’ın katılmayı reddettiği son albüm The Endless River‘ı piyasaya sürmüş ve o tarihte basına açıklama yapan David Gilmour, gruba son noktayı kesin olarak koyduklarını, hala arkadaş olsalar ve görüşseler bile Waters ile çalışmalarının artık mümkün olmadığını ifade etmişti.

No comments

Leave a reply