Pink Floyd’dan iyi bir konser kaydı dinlemek isteyenler için 4 LP set çok yakında satışta

2 Posted by - 23 March 2018 - O OLDU BU OLDU

Geçen hafta Record Store Day için 1967 tarihli çıkış albümü “The Piper at the Gates of Dawn”ın mono baskısının satışa sunalacağı açıklanan İngiliz ekibin Mayıs ayında bir sürprizi daha var.

2014’teki veda albümü The Endless River‘la biten 20 yıllık büyük boşluğun öteki ucunda duran 1994 yılı yapımı “The Division Bell”, o dönem albümün içeriği kadar turne başarısı ile de adından çokça söz ettirdi. Grubun 1995’te yayımladığı konser albümü “Pulse” ise turnede kaydedilen parçalardan derlenmiş ve plak, CD, kaset formatlarında piyasaya sürülmüştü.

Albümün orjinal kayıtları kullanılarak yeniden mastering işlemi gerçekleşen Pulse, 18 Mayıs’ta 4 plaklık bir set olarak satışa çıkıyor. Kaydını James Guthrie, Joel Plante, Bernie Grundman’ın stüdyoda elden geçirdiği sete, görsellerinde Hipgnosis’ten Aubrey Powell ve Peter Curzon’un imza attığı dört ayrı plak kapağı (İç ve dış kapaklar) ile birlikte 52 sayfalık bir kitap da dahil edildi.

Orjinal 1995 basımında yer almayan “One Of These Days” ile birlikte turne sırasında sıklıkla çalınan The Dark Side of The Moon‘un tam albüm kaydı da yine paketin içeriği arasında. İlgilenenler için ön sipariş linkine buradan erişmek mümkün.

No comments

Leave a reply