Pink Floyd’un “Dark Side of the Moon”u kaydettiği konsol açık arttırmada

1 Posted by - 06 March 2017 - O OLDU BU OLDU

The Beatles ve Pink Floyd gibi birçok önemli ismin kapısını aşındırdığı Londra’daki Abbey Road stüdyolarında 12 yıl kullanılan kayıt konsolu New York’ta yeni sahibini bulacak.

1971 ve 1983 yılları arasında Abbey Road’un 2 numaralı stüdyosunda kullanılan TG12345 MK IV model konsol, stüdyo yönetiminin ve EMI mühendilerinin yarattığı kusursuz bir özel üretim. Pink Floyd’un “The Dark Side Of The Moon”u kaydettiği kayıt masası aynı zamanda The Beatles, Paul McCartney, George Harrison ve Ringo Starr tarafından da kullanıldı ve bu geçmişinden dolayı açık arttırmadaki rakamı tahmin edilemiyor.

Abbey Road recording console

Şu anki sahibi ve aynı zamanda prodüktör olan Mike Hedges, konsolu 1983 yılında Abbey Road Stüdyoları’ndan direkt olarak satın almış ve aynı tesisat sonraki yıllarda The Cure ve Kate Bush gibi isimlerin işlerini kaydetmek için de kullanılmış.

abbey road 70's

New York’taki Bonhams tarafından 27 Mart günü satışa sunulacak olan konsolun altı sıfıtlı bir rakamla yeni sahibine kavuşacağı şimdiden kesin gibi. Merak edenle için adres burada.

No comments

Leave a reply