PITOHUI’DEN GÜZEL HABERLER VAR

0 Posted by - 30 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Son bir yılda, adını duydukça en çok keyif aldığımız, taze işlerini merakla beklediğimiz, İstanbul bağımsız müzik sahnesinin nispeten taze ekiplerinden Pitohui, yeni bir EP yayınlama hazırlığında. Albümün teaser’ı (aşağıda) ve kapak görseli (yukarıda) bugün servis edildi.

İlk EP’leri “Boros”un takipçisi olan “Devin” isimli bu yeni çalışma Ekim’de yayınlanmış olacak. Hemen peşi sıra, grubun şarkılarına .Roadside.Picnic, Tim Karbon, 9VSS, Fakepakt gibi isimler tarafından yapılmış remikslerin yer aldığı bir derleme, kasım ayında yayınlanacak. Grup yeni EP’lerinin ardından ilk konserini 24 Ekim’de Peyote’de verecek.

Pitohui yola çıktığından bu yana kadroda değişimler yaşandı. Kurucu elemanlar, Replikas’tan Barkın Engin ve Nekizm’den tanıdığımız Cem Kayıran ile Yankı Bıçakçı yerlerini koruyorlar. Ekibe artık Synth’lerde Toll Tres, trombonda Arda Erboz destek oluyor.

Grubun ilk EP’si “Boros” hemen aşağıda. EP’yi bandcamp’ten ücretsiz olarak indirmek mümkün.

1 Comment

  • PİTOHUİ’NİN BELENEN EP’Sİ YAYINDA! | hafifmuzik 18 October 2014 - 11:38 Reply

    […] albümü ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz da. EP’nin yolda olduğunu büyük bir sevinçle şurada anlatmıştık. Grup, bi’ nevi EP’nin çıkışını kutlayacağı bir konser vermek […]

  • Leave a reply