PLAJ FOTOĞRAFI OPERA VE BALE MÜDÜRÜNÜ GÖREVİNDEN ETTi

0 Posted by - 11 December 2014 - O OLDU BU OLDU

Devlet Opera ve Balesi Antalya ve Mersin müdürleri garip gerekçelerle görevlerinden alındı. Antalya Devlet Opera ve Balesi müdürlüğüne 2,5 ay önce vekaleten atanan Aslı Ayan’ın, Facebook’ta paylaştığı plajda çekilmiş fotoğrafları sebebiyle görevinden alındığı iddia ediliyor.

Mersin Devlet Opera ve Balesi Müdürü Şadi Erdoğan’ın ise, Türkiye Sanat Kurulu (TÜSAK) yasa tasarısına karşı çıktığı için görevden alındığı ileri sürüldü. TÜSAK hakkındaki yeni yasa tasarısı kültür ve sanat kurumlarını hükümetin tekeline geçiren maddeler içeriyordu. Mersin DOB Müdürü Şanal “sanat kurumlarını yok etmeyi amaçlayan Türkiye Sanat Kurulu (TÜSAK) Yasa Tasarısı Taslağı’na hayır” bildirisine imza atan isimler arasındaydı.

Cumhuriyet Gazetesi’nden Selda Güneysu’nun haberine göre, Rengim Gökmen’in apar topar görevden el çektirilmesi ve Selman Ada’nın genel müdür vekili olarak DOB’a atanmasının ardından kurumda “özelikle TÜSAK’a hayır” bildirisine imza atan müdürlerin görevden alınacağı gündeme gelmişti.

Antalya Devlet Opera ve Balesi Müdürlüğü onaylanmayan Aslı Ayan, Facebook’ta paylaştığı plaj fotoğrafının bu duruma neden olduğu yönünde duyumlar aldığını söyledi. Henüz resmi ağızlardan kendisine bir şey bildirilmediğini belirten Ayan, Facebook’tan paylaştığı fotoğrafın hangisi olduğunu kendisinin de bilmediğini ve Facebook hesabını, Antalya’daki müdür vekilliği görevine başladığı günlerde kapattığını dile getirdi.

No comments

Leave a reply