Plak dinlemek bu aletle çok kolay

3 Posted by - 28 February 2017 - O OLDU BU OLDU, TEKNOLOJİ

Plak artık yeni kuşak müzik severlerin radarına da kalıcı olarak girdi ve sadece bir nostalji aracı olmadığı anlaşılan bu analog format, tasarımcılar için de yeni bir mecra haline geldi.

Klasik pikap modellerinin yanı sıra artık birçok girişimci de modern tasarımlarını piyasaya sürüyor. Bunlara en son örnek ise “Wheel by Miniot” adlı plak çalar.

Wheel by Miniot 2

Sadece bir plak büyüklüğünde olan ve kolayca taşınabilen sistem, iğnesini plağa alt taraftan temas ettiriyor ve istenirse dikey olarak da kullanılabiliyor. Kablosuz olarak her türlü ses sistemi veya kulaklıkla da iletişim kurabilen “Wheel by Miniot”, Hollanda menşeli küçük bir işletme olan Miniot’un sahipleri Greet van den Berg ve Peter Kolkman tarafıdan geliştirildi.

50 bin sterlin hedefle Kickstarter’da yatırımcı aramaya başlayan proje, kampanyanın bitimine 17 gün kala 115 bin sterlin gibi yüksek bir rakama ulaşmayı başardı. Ekim 2017’de ilk ürünlerini kargolamaya başlayacak olan “Wheel by Miniot”a destek olmak veya ayrıntıları incelemek isteyenler için Kickstarter adresi burada.

No comments

Leave a reply