Plak dünyasının kalbi hafta sonu bu fuarda atacak

1 Posted by - 08 November 2017 - O OLDU BU OLDU

Dünyanın en büyük plak ve CD fuarı “Mega Record & CD” 48’inci defa kapılarını açıyor. Üstelik bu yıl etkinlik “Le Guess Who?” ile de komşu.

Hollanda’nın Utrecht kentinde 11-12 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek olan fuarda kurulacak 500 standın yanı sıra bu yıl ilk defa bazı sergiler ve DJ performansları da programa eklendi. 65 farklı ülkeden gelecek on binlerce ziyaretçiyi ağırlamaya hazırlanan etkinlikte çok özel bir de açık arttırma olacak ve nadir bulunan 100 plak, Britanya merkezli Omega Auctions tarafından açık arttırma ile yeni sahiplerini bulacak.

Mega Record & CD için Utrecht sokaklarını dolduracak müzik meraklılarını bu yıl ikinci bir organizaston daha bekliyor. 2007’den bu yana düzenlenen müzik festivali Le Guess Who?, yine 11-12 Kasım tarihlerinde oldukça güçlü bir sahne kadrosuyla konuklarını ağırlayacak. Sun Kil Moon, Sudan Archives, Pharoah Sanders, Sun Ra Arkestra, Thurston Moore Group ve Perfume Genious gibi onlarca ismi seyirci karşısına çıkartacak olan festivalin bu yılki kadrosunda İstanbullu müzisyen Ekin Fil de yer alıyor.

İlgilenenler için Mega Record & CD ile ilgili geniş bilgiye ve programa buradan ulaşılabilir. Le Guess Who? ve sahne kadrosunun tamamı ise burada.

No comments

Leave a reply