Plak endüstrisi geleceğini konuşmak için Detroit’te toplanıyor

0 Posted by - 15 August 2017 - O OLDU BU OLDU

Son 8 yıldır sürekli büyüyen plak sektörü artık heves ile açıklanacak boyutu geçti ve müzik şirketleri için geleceği planlama vakti geldi.

Dünyanın birçok ülkesinde yeni nesil plak basım tesisleri kurulurken bu işe öncülük eden ve daha da önemlisi yatırım yapan isimlerin başında Jack White ve sahibi olduğu Third Man Records geliyordu. White bu defa da liderlik görevini üstlendi ve geçen yılın sonunda Detroit’te hizmete açtığı Third Man Pressing öncülüğünde organize ettiği bir plak konferansını takvime koymayı başardı.

making vinyl detroit 2017

Sektörü enine boyuna masaya yatıracak olan konferans bu yıl 6-7 Kasım tarihlerinde Detroit’te düzenlenecek ve aynı tarihlerde gerçekleşecek Record Store Day (Black Friday) etkinliklerine de renk katacak.

Tüm fiziki formatlarda satışların çakıldığı bir dönemde -yükselen yıldız- olmayı başaran plağın üretim ve dağıtım problemlerinin konuşulacağı konferansta hem sektörün kalıcı olması için yapılması gerekenler, hem de yeni satış kanallarının çeşitlendirilmesi gibi bazı kilit konular da tartışılacak.

21 Ağustos’tan itibaren katılımcı kaydetmeye başlayacak olan organizasyonun resmi linkine buradan ulaşmak mümkün.

No comments

Leave a reply