Primavera Sound 2019 kadrosu oldukça “Normal”: Tame Impala, Cardi B, Robyn, Solange…

2 Posted by - 06 December 2018 - O OLDU BU OLDU

Yaz sezonunun habercisi olan önemli açık hava festivallerinden biri olan İspanyol organizasyonu bu yıl “New Normal” sloganı ile tanıtıma başladı. 2019 listesi hem kalabalık hem de çeşitli.

30 Mayıs – 1 Haziran tarihleri arasında Barcelona’daki klasik mekanında seyirci ağırlayacak olan Primavera Sound yönetimi, lineup duyurusu ile birlikte kısa bir açıklama da yayımladı ve sahne kadrosunda sayı olarak kadın-erkek eşitliğine dikkat ettiklerini ve bunun yanında ayrımcılık çağrıştıran her türlü sınıflandırmayı da çöpe attıklarını vurguladı.

Resmi posterinde alışılmadık bir şekilde sadece alfabetik sıralama kullanan festivalin yaptığı “New Normal” vurgusunun 2019’da benzer organizasyonlara da sıçrayıp sıçramayacağı şimdiden tartışma yaratırken, hemen her müzik türünden örnekler barındıran lineup listesi de açığa çıktı. Tame Impala, Cardi B, Robyn, Solange, Stereolab, Janelle Monáe ve Erykah Badu göze çarpan ilk isimler olurken, Jarvis Cocker, Kurt Vile and the Violators, Interpol, Neneh Cherry, Christine and the Queens, Future, Danny Brown, Suede, James Blake, Kali Uchis ve Beak> ise kalabalık listede kendini gösterenler arasında yerini aldı. İşte 2019’un tam listesi:

2018’de 18. defa düzenlenen ve son yıllarda festival kadrolarında esen rap/hip hop rüzgarına rağmen klasik tercihlerini koruyan Primavera Sound, 31 Mayıs – 3 Haziran arasında gerçekleşen organizasyonda Arctic Monkeys, Bjork, Nick Cave and the Bad Seeds, The National, Chvrches, The War on Drugs, Lorde gibi isimleri sahnesinde konuk etmiş ve 190 binden fazla müzikseveri ağırlamıştı.

No comments

Leave a reply