Prince müzesinden ilk görüntüler

2 Posted by - 06 October 2016 - O OLDU BU OLDU

Nisan ayındaki ani ölümüyle müzik dünyasını derinden sarsan Prince’in 57 yıllık hayatından izler taşıyan Paisley Park konutu artık ziyaretçilerini karşılamaya hazır.

Yaz başında tarihi konutun satılacağını haberlerini yalanlayan aile, Minnesota’daki konutun Prince Müzesi olacağını söylemiş ve hazırlıkların bu yönde sürdüğünü duyurmuştu. Şu an sadece kısa bir dönem için ziyaretçi kabul eden müzenin ilk görüntüleri dün NBC Today programında yayınlandı.

Prince’in öldüğü günden bu yana stüdyoda yeri hiç değiştirilmeyen nota kağıtlarından, çok özel giysi ve eşyalara kadar birçok obje barındıran müze yakında kalıcı olarak ziyerete açılacak.

20 Nisan 2016 günü evindeyken, çok güçlü bir anestezik madde olan fentanil’in aşırı dozda kullanımı nedeniyle hayata veda eden Prince Rogers Nelson, 7 Haziran 1958’de Minnesota’da dünyaya gelmiş ve ilki 1978 yılında olmak üzere tam 39 albüm yayımlayarak “When Doves Cry”, “Purple Rain”, “Kiss”, “Let’s Go Crazy” ve “Batdance” gibi onlarca hit parçaya imza atmıştı.

No comments

Leave a reply