Prince’in evi ve stüdyosu satışa çıkıyor

0 Posted by - 06 August 2016 - O OLDU BU OLDU

Geçtiğimiz Nisan ayındaki ani ölümünün üzerinden henüz birkaç ay geçmesine rağmen, miras yönetimini devralan şirket satış işlemlerini başlattı.

Henüz resmi açıklama yapılmasa bile şirketin bankada satış işlemleri için gereken prosedürü tamamladığı ve kısa süre sonra “Paisley Park” tesisinin resmi olarak satışa çıkartacağı TMZ‘de çıkan haberde vurgulandı.

Asıl mirasçıların karşı çıktığı satış işlemi için mahkeme yoluna başvurulacağı ve ailenin konut için bir müze projesi olduğu da haberde verilen ayrıntılar arasında.

- Paisley Park, Prince'in doğup büyüdüğü Minnesota'da -

– Paisley Park, Prince’in doğup büyüdüğü Minnesota’da –

Yaklaşık 5.500 m2 büyüklüğündeki bir araziye kurulu olan ve 7 milyon dolar değer biçilen Paisley Park tesisi, Prince’in hem evini, hem de stüdyosunu içinde barındırmaktaydı. 57 yaşındaki müzik adamı 21 Nisan 2016 günü aynı konutta, yüksek dozda ağrı kesici kullanmaktan dolayı ölü olarak bulunmuştu.

(Güncelleme, 8 Ağustos 2016: Miras yönetiminden sorumlu olan Bremer Trust şirketi 7 Ağustos günü bir açıklama yayınladı ve satılacak mülkler arasında Paisley Park konutunun bulunmadığını duyurdu.)

No comments

Leave a reply