Queen dokümanter işini sevdi: “The Show Must Go On” Nisan’da yayında

0 Posted by - 26 February 2019 - O OLDU BU OLDU, SİNEMA & TV

Geçen sonbahar gösterime giren ve artık Oscar’lı bir yapım olan Bohemian Rhapsody ile son dönemde yeniden gündeme oturan Queen, bu defa çok farklı bir belgesel ile ekranlara taşınacak.

Freddie Mercury’nin 1991’deki ölümünden sonra dağılmayı reddeden ve uzun süre eksik kadroyla yola devam etmeye çalışan Queen, 2011’de turne ortaklığı yaptığı Adam Lambert ile olan birlikteliğini iki saatlik bir belgeselle dinleyicisine anlatmayı amaçlıyor. Ses rengi Mercury’ye çok benzediği için ilk başlarda taklitçilik ile itham edilen Lambert’ın 2009’daki American Idol günlerine kadar uzanan yapımda Queen üyelerinin yanı sıra Rami Malek gibi bazı isimlerin de röportajları ve birçok sahne arkası görüntüsü de mevcut. “The Show Must Go On: The Queen + Adam Lambert Story” adlı belgesel yapım Nisan ayında ABC kanalında ilk gösterimini yapacak.

Bohemian Rhapsody’nin Oscar adaylıkları nedeniyle önceki gün gerçekleşen ödül töreninde sahne alan Queen, gösteriye yine Adam Lambert ile birlikte çıktı ve iki klasik parçasını (We Will Rock ve We Are The Champions) seslendirdi. Video hemen aşağıda.

No comments

Leave a reply