QUEEN: “FREDDIE’NİN HAYATI BİR ŞAKA OLSUN İSTEMEDİK”

0 Posted by - 25 September 2013 - O OLDU BU OLDU

Freddie Mercury’nin hayatını anlatan bir filmin çekileceğini, bu filmde kendisini “Ali G” ve “Borat” karakteriyle tanınan İngiliz komedyen Sacha Baron Cohen’in canlandıracağını biliyorduk. Cohen’den vazgeçildi, yerine yeni bir oyuncu aranmaya başlandı ve hafta içinde Mercury’yi canlandıracak aktörün Harry Potter rolüyle tanıdığımız Daniel Radcliff olacağı açıklandı.
NME, Queen davulcusu Roger Taylor ile görüşmüş. Taylor’ın söylediğine göre grup Cohen’den vazgeçti çünkü Freddie Mercury’yi ve hayatını canlandırma işinin “bir şaka” olarak görülmesini istemedi.
Cohen projeden ayrıldığında “sanatsal farklılıklar” gibi bir neden öne sürülmüştü. Nedeni buymuş. Herhalde Cohen bildiğimiz mizah anlayışını devreye sokmak istedi ama grup üyeleri bunu hoş karşılamadı.
Peki sizce Harry Potter’dan Freddie Mercury olur mu?
Galiba Queen dinleyicisinin yeni meselesi bu.

Edit: Farklı bir görüşe göre ise Cohen, Freddie Mercury’yi tüm uyuşturucu alışkanlıklarını da içeren gerçekçi bir biçimde canlandırmak ve Oscar’a oynamak niyetindeydi. Bunun yerine grup odaklı suya sabuna dokunmayan bir film üzerine karar kılındı (via Ali Arıkan).

freddie

1 Comment

  • shiftycan 26 September 2013 - 20:45 Reply

    cohen’in filmografisi incelenirse mizah dışında da başarılı bir oyunculuk sergileyebildiği görünür. ben böyle düşünüyorum daha doğrusu. yine de kadrodan çıkarılınca set ekibine edepsiz şakalar yaptığı fikri oluşmuştu bende 😀
    daniel radcliff’in olayı kesin değil sanıyorum. sacha baron cohen’in freddie mercury’e benzediği kuşkusuz. eğer tip benzerliğinden gidilecekse russell brand olabilir belki ama onun bu rolün altından kalkabileceğini düşünmüyorum. umarım iyi bir film olur

  • Leave a reply