QUENTIN TARANTINO EMEKLİYE AYRILACAĞINI AÇIKLADI

0 Posted by - 13 November 2014 - O OLDU BU OLDU

Quentin Tarantino, “The Hateful Eight” isimli yeni filmini vizyona soktuktan sonra bir film daha çekip sinema sektörüne veda edeceğini açıkladı. “Django Unchained”in takipçisi olacak film tıpkı selefi gibi Western estetiğine sahip bir yapım.

Kan, vahşet, kadın ve güzel müzik seven Amerikalı yönetmen, yapım aşamasında olan filmi “The Hateful Eight”i 2015 yılında vizyona sokmayı planlıyor. “The Hateful Eight” üzerine gerçekleştirilen bir soru/cevap buluşmasında (Q&A) basının ve hayranlarının sorularını yanıtlayan yönetmen, 10 rakamının emekli olmak için oldukça havalı olduğunu ve kendisinin iki hakkı daha kaldığını söylemiş. İlk filmi ile son filminin birbirine göbek bağıyla bağlı olduğunu söyleyen Tarantino, “Sahneden inmek için kovulmayı beklememek lazım” demiş. “İnsanlar sizden daha fazlasını beklerken, emekli olmak çok cazip bir fikir” diyen usta yönetmen, “The Hateful Eight”in ardından post-prodüksiyonuna başladığı “Kill Bill Vol.3″yi çekip sinemaya veda edebilir.

Sinema sektörüne veda ettikten sonra kitap ve oyun yazabileceğini söyleyen Quentin Tarantino’nun, emeklilik kararında “The Hateful Eight”in yapım sürecinde basına sızdırılmış olmasının sebep olduğu söyleniyor.

Quentin Tarantino filmlerine eşlik etmiş 7 şarkılık liste hemen aşağıda:

Stealers Wheel – “Stuck In The Middle With You”
(Reservoir Dogs)

Bobby Womack – “Across 110th Street”
(Jackie Brown)

Tito & Tarantula – “After Dark”
(From Dusk Till Dawn)

The Lively Ones – “Surf Rider”
(Pulp Fiction)

Urge Overkill – “Girl You’ll Be a Woman Soon”
(Pulp Fiction)

Nancy Sinatra – “How Does That Grab You”
(Kill Bill Vol.1)

T. Rex – “Jeepster”
(Death Proof)

No comments

Leave a reply