Radiohead cephesinden haber var: “Lana Del Rey’i dava etmedik”

0 Posted by - 10 January 2018 - O OLDU BU OLDU

İki şarkının birbirine benzemesi veya esinlenmesi müzik dünyasında sıkça rastlanan bir dava konusudur fakat bu defa iş mahkemeye intikal etmeden çözümlenecek gibi.

Lana Del Rey’in yeni albümü “Lust for Life”ta yer alan Get Free‘nin yoğun olarak Creep izleri taşıdığı iddiası bir süredir konuşuluyordu ve hafta başında Amerikalı sanatçının Twitter üzerinden tartışmayı ifşa etmesiyle herkes mahkeme sürecini beklemeye başladı.

Dün Radiohead’in resmi temsilcisi tarafından yapılan açıklama ise meselenin anlatıldığı gibi olmadığını ve kendisinin Lana Del Rey’in temsilcisi ile görüştüğünü fakat ortada bir dava falan olmadığını ortaya koydu. Twitter mesajında yer alan “Ben Radiohead’e yayın gelirinin %40’ını önerdim fakat onlar %100’ünü istiyor” cümlesini de yalanlayan temsilci, Get Free‘nin müzikal anlamda Creep‘ten izler taşıdığını ve görüşmelerin sürdüğü şu aşamada Radiohead’in telif davası açmak gibi bir niyetinin olmadığını da vurguladı.

Önceki gece bir konseri sırasında konuyu yeniden dile getiren Lana Del Rey, gelişmelerin şarkıyı albüm listesinden çıkartmaya kadar gidebileceğini ima etmişti.

İşte hafta başında konuyu kamuoyuna duyuran Twitter mesajı ve söz konusu şarkılar:

No comments

Leave a reply