Red Hot Chili Peppers Santralistanbul’a nasıl sığacak?

0 Posted by - 09 April 2012 - O OLDU BU OLDU


Yılın en büyük konseri olacak, ona şüphe yok. Neden? Çünkü bugüne kadar gelmediler. İlk kez İstanbul’da olacaklar ve kim ne derse desin hâlâ rock dünyasında hayatını sürdüren üç-beş süper gruptan biri onlar.

Konser 8 Eylül Cumartesi akşamı Santralistanbul’da yapılacak. Yer açıklanınca insanlarda bir
endişe başladı. Neden stat değil? Oraya sığabilecek miyiz? İzdiham mı olacak? Perişan mı olacağız Red Hot izleyeceğiz diye?
Söyleyeyim. Öyle bir şey olmayacak. Zira Santralistanbul’da yapılan Efes Pilsen One Love gibi festivaller sadece belli bir alanda yer alıyor. Halbuki bu konsere otopark alanı da dahil edilecek ve şu ana kadar Türkiye’de bir konserde kurulan en büyük sahnelerden biri kurulacak. Yaklaşık 40 bin kişinin bu konseri izleyeceğini tahmin ediyorum. Organizatör Pozitifçiler gerekli önlemlerin alındığını söyledi. Bir de not: Acele edin bilet almak için zira çıktığı ilk saatte 10 bin biletin satıldığını ben biliyorum.

3 Comments

  • ALKIM 09 April 2012 - 22:33 Reply

    biletimi golden circle dan aldım, platinium cirlcela güvenemedim pek, sahne önleri çokta iyi olmayabiliyor bazen =// santral istanbulu hiç bilmeyen biri olarak nasıldır konser alanı olarak, krokiden anlaşılan dikine uzayan bir seyirci bölümü olacak görüş açısı nasıl olur acaba biraz bilgi verebilirmisiniz?

  • Cetin 10 April 2012 - 13:02 Reply

    Alan nasıl olur bilemem ama RHCP’ın ekibi ve prodüksiyonu oldukça sağlam. Narci Martinez gibi sektörün bilinen prodüksiyon menajerlerinden biri ile çalışıyorlar. Sahne-ses-video için de yine sektörün birçok ödüllü devleri Tait,PRG Nocturne de cabası. L-Acoustics K1/KARA PA sistemi ile kulaklara şenlik kesin. Tek sorun TR’de uygulanan düşük desibel sınırı olur.

  • Nurettin Akkaya 11 April 2012 - 12:47 Reply

    bizde 8 arkadaş 1.kategori aldık Ankara’dan geliyoruz

  • Leave a reply