Red Hot Chili Peppers: “Yeni albüm Kaliforniya yangınından dolayı gecikecek”

0 Posted by - 18 January 2019 - O OLDU BU OLDU

2016’daki The Getaway‘in ardından yeni şarkılar kaydetmek için geçen yıl yeniden stüdyoya giren Los Angeles kökenli ekip bu defa Doğa Ana engeline takıldı.

SiriusXM radyoda, yapımcılarından bir olduğu Volume West adlı programda konuşan baterist Chad Smith, grubun her zaman kayıt yaptığı evde yeni albümü kaydetmek üzere bir araya geldiğini ve tam da o günlerde yayılan yangınların evi sardığını söyledi. “Evi acilen boşaltmak zorunda kaldık. Bina yıkılmadı fakat ağır duman hasarı olduğu için bir daha geri de dönemedik” diye sözlerine devam eden Smith, daha önce planladıkları tarihte albümü yetiştirmelerinin mümkün olmadığının da altını çizdi.

Geçen yıl açıklanan ve muhtemelen albüm tarihi ile birlikte planlanan turne programının bu gecikmeden etkilenip etkilenmeyeceği ise şimdilik belirsiz.

Geçen yıl Temmuz ortasında başlayan ve yayılarak Kasım sonuna kadar devam eden Kaliforniya Yangını’nda 98 kişi hayatını kaybetmiş, 766,439 hektar alan tahrip olmuş ve 3,5 milyar dolarlık hasar oluşmuştu. Yangından sonra kurtulanlar için bir yardım konseri de düzenleyen Red Hot Chili Peppers’ın turne programına göz atmak isteyenler için resmi link burada.

2016’da 11. stüdyo albümü The Getaway ile birlikte 151 duraklı iki yıllık bir turneye çıkan RHCP, uzun süre sonra ilk defa Rick Rubin yerine prodüktör olarak Danger Mouse ile çalışmış fakat dünya genelinde 1,5 milyon civarında satan albüme ilgi beklenenin altında kalmıştı. Hatırlamak isteyenler için The Getaway Spotify linki aşağıda.

No comments

Leave a reply