RED HOT CHILI PEPPERS’IN YENİ ALBÜMÜ 2015’TE GELİYOR

0 Posted by - 22 October 2014 - O OLDU BU OLDU

Grubun basçısı Flea, Rolling Stone’a verdiği röportajda müjdeyi verdi.

En son 2011 yılında yayınladıkları “I’m with You”dan sonra ilk defa albüm haberi netlik kazanmaya başladı. Mayıs ayında Chad Smith yeni şarkılar üzerinde çalıştıklarından bahsetse de, albüm için konuşmak henüz mümkün değildi.

Bir süredir konser çalışması yapmayan grubun artık yeni bir gitaristi var (Josh Klinghoffer) ve Flea’ye göre Josh yeni albüme dahil olmadan konser ekibine giremeyecek. Dolayısıyla albüm tamamlanıp piyasaya çıkıncaya kadar sahne çalışması da olmayacak.

Albümün adı ve tam tarihi henüz belli değil ama Flea’nin ifadesine göre şarkıların yazım işi bitmek üzere ve önümüzdeki birkaç ay içerisinde stüdyoya girip kayıtlara başlayacaklar. Şarkıların çok hareketli, eğlenceli ve “dans edilebilir” olduğunu vurgulayan Flea, “Gelecek yıl bu zamanlarda kucağımızda yeni bir albüm tutuyor olacağız ve sonra da dünya turnesi…” diyerek heyecanını şimdiden belli ediyor.

Red Hot Chili Peppers’ın 2011 albümü “I’m with You”dan Brendan’s Death Song:

1 Comment

  • RHCP YENİ ALBÜMDE DANGER MOUSE İLE Mİ ÇALIŞIYOR? | Hafif Müzik 03 February 2015 - 07:42 Reply

    […] sonbaharda albüm haberini doğrulayan Flea dün gece Twitter hesabından yazdığı bir mesajda, stüdyo kaydına başladıklarını ve […]

  • Leave a reply