Replikas’ın yeni albümüne ramak kaldı!

0 Posted by - 08 January 2012 - O OLDU BU OLDU

Replikas, her ne kadar tarih vermese de uzun zaman önce kayıtları bitmiş olan, bir dönemin Anadolu müziğine saygı duruşu niteliğindeki cover albümleri “Biz Burada Yok İken”de son dönemece girildiğinin sinyallerini veriyor.

Yukarıda gördüğünüz albüme ait kapak çalışması grubun web sitesi aracılığı ile dün görücüye çıktı, bundan önceki tüm albümlerde olduğu gibi Özer Yalçınkaya’nın elinden çıkma.

Replikas’ın 60 ve 70’lerin Türkiye müziğine olan ilgisi ve saygısı aşikar, bunu hem sık sık dile getiriyorlar hem de sahnelerinde defalarca canlı kanlı gösterdiler. 2007 yılında Karaburun Festivali’nde baştan sona Anadolu Pop şarkılarına yer verdikleri bir setle sahne almışlardı hatta ve o performanstan beslenen bir fikirle 65-75 arası yayınlanmış eserlerden oluşan bir cover albüm yayımlamaya hazırlanıyorlar şu an. Albüm de “Köprüden geçti Gelin”, “Ölüm Allah’ın Emri”, “Çiçek Dağı” gibi şarkılara getirilen yorumların yanı sıra konuk listesinde Cahit Berkay’ın yer alması ve “Ölüm Allah’ın Emri”nde yaylı tamburuyla eşlik etmiş olması albümü ayrı bir çekici kılıyor. Mazhar Fuat’tan tutun da Ersen ve Dadaşlar’a kadar bir tarihçe niteliğinde değil de Replikas’ın sevdiği parçaları yorumladığı albümde “Çiçek Dağı”nın Karaburun Festivali’ndeki şu performansa yakın bir şey olması bekleniyor.

No comments

Leave a reply