Red Hot Chili Peppers albüm için son virajda

0 Posted by - 02 February 2016 - O OLDU BU OLDU

“I’m with You”dan bu yana neredeyse beş yıl oldu ve yeni albüm için uzun süredir uğraşan Red Hot Chili Peppers işi sonlandırmaya artık çok daha yakın.

2016’nın belki de en çok merak edilen müzik olaylarından birisi olan 11’inci RHCP albümü hakkında konuşmak için geçtiğimiz günlerde Jonesy’s Jukebox (Sex Pistols’tan Steve Jones’un radyo programı) adlı programa katılan Anthony Kiedis son dönemece girildiğinin işaretlerini verdi.

Albüm için iki düzine kadar şarkı kaydettiklerini söyleyen Kiedis, şu anda herkesin evinde dinlendiğini ve bu ayın içerisine tekrar stüdyoya girerek işe noktayı koyacaklarını da vurguladı.

(Yukarıda: 2011’deki “I’m with You”dan Look Around)

Henüz adı, içeriği, kapak görseli ve çıkış tarihi açıklanmayan albümün en önemli özelliklerinden birisi de, grubun uzun süreli prodüktörü Rick Rubin yerine Brian Burton, yani Danger Mouse’ın ekibe dahil olması.

Yeni çalışmanın çıkış tarihi henüz belli olmasa bile Red Hot Chili Peppers daha şimdiden Avrupa ve Kuzey Amerika’daki birçok festivalin line up listelerinde yerini almaya başladı bile.

rhcp tour

No comments

Leave a reply