Ritchie Blackmore’dan Deep Purple’a yeşil ışık

2 Posted by - 18 July 2017 - O OLDU BU OLDU

1993 yılında grupla yolunu ayıran İngiliz gitarist, şu an hayatta olan orjinal kadroyla son bir gösteri için tekliflere açık.

Almanya merkezli Rock N Roll Reporter‘a konuşan gitar ikonu, eski ekiple hala dost olduklarını fakat kariyer konusunda bir türlü aynı çizgiye gelemediklerini anlattıktan sonra kendisinin son bir konser fikrine sıcak baktığını fakat Deep Purple’ın bu buluşmayı onaylayacağını pek zannetmediğini ifade etti.

- Deep Purple, 80'ler -

– Deep Purple, 80’ler –

Hem kendisinin, hem de Deep Purple’ın 20 yıldır kendi yolunda ilerlediğini hatırlatan Ritchie Blackmore, grubun bu son buluşmaya imkanı olduğunu fakat grup yöneticilerinin buna yanaşmayacağını özellikle vurguladıktan sonra eğer gösteri programları çakışmazsa son bir konsere katılabileceğini de yineledi.

2014’te Rolling Stone dergisine bir röportaj veren Ian Gillan Blackmore’u ekibe dahil etmenin hiçbir yolu olmadığını söylemiş ve Ian Paice ise bir birleşmenin imkansız olduğunu ifade etmişti.

Aynı röportajda “Ritchie’nin hayat akışı bu şekilde işlemiyor, sanırım onun bizimkinden daha komplike bir hayatı var. Hayatımın bu evresinde sisli alanlar istemiyorum. Benim için herşey açık ve kristal gibi net olmalı. Ritchie’yi ölümüne seviyorum ama emin olun eğer onunla yaşamaya başlarsanız her gününüz eğlenceli olmayacaktır” diyen Gillan’ın bu tekliften sonra fikrinin değişip değişmeyeceği ise henüz belli değil.

Geçtiğimiz Mayıs ayında Rainbow’u tekrar canlandırma çalışmalarına hız veren ve grubun bazı eski şarkılarını yeniden kaydetmeye başlayan Ritchie Blackmore, Ronnie Romero ile birlikte stüdyoya girmiş, ilk olarak Surrender’ı yeniden yorumlamıştı.

*Kaynak: teamrock.com

No comments

Leave a reply