Rock & Roll Hall Of Fame oylaması bitti: Radiohead 12. sırada kaldı

0 Posted by - 07 December 2017 - O OLDU BU OLDU

Nisan ayında listeye eklenecek yeni isimlerin belirlenmesine yardımcı olması planlanan ve 5 Ekim’de başlayan online oylamanın zirvesinde Bon Jovi var.

Atlantic Records’un başındaki Ahmet Ertegün tarafından 1983 yılında kurulan ve 34 yıldır rock dünyasının hafızası konumunda olan “Rock & Roll Hall Of Fame”in iki ay önce oylamaya koyduğu 19 isim önceki gece biten oy verme işleminin ardından sıralandı ve en büyük aday olarak gözüken Radiohead 12. sırada kaldı.

Thom Yorke ve ekipteki diğer isimlerin en başından beri pek önemsemediği oylamanın sonucu grup için sürpriz olmamış olacak ki, 14 Nisan’da gerçekleşecek Rock & Roll Hall Of Fame töreninin olduğu gece için bir turne konseri, sonuçlar açıklanmadan çok önce planlandı bile.

İlk single veya albümü 25 yaşını dolduran grup veya kişilerin aday olabildiği listeye girebilmek için müzisyenler, tarihçiler ve müzik endüstrisinden önemli isimlerin vereceği oyların yanı sıra, internet üzerinden yapılan halk oylamasının sonucu da belirleyici olacak. Sonuçların açıklanacağı tören 14 Nisan 2018’de.

No comments

Leave a reply