Rock yıldızı!

0 Posted by - 20 November 2011 - O OLDU BU OLDU


* Rock yıldızı sahneye çıktığında etrafında kalabalık toplar. Erdoğan topluyor.

* Rock yıldızı sık sık yurtiçi ve yurtdışı turnelerine çıkar. Erdoğan çıkıyor.
* Rock yıldızı röportaj vermeyi, gazetecilere dert anlatmayı sevmez, onlara çakar, mesajı doğrudan sahnede seyirciye verir. Erdoğan da öyle yapıyor.
* Rock yıldızı özel uçakla, ve hayran ordusuyla dolaşır. Erdoğan dolaşıyor.
* Rock yıldızlarının yakın çevresinde groupie’ler olur. Rock yıldızının ne ihtiyacı varsa karşılarlar. Erdoğan’ın yakın çevresinde de bütün ihtiyaçlarını karşılayan, onu hoş tutan partililer vardır.
* Rock yıldızı her yeni albümde bir-iki hit yapar ancak konserlerde eski şarkılardan söylemeyi de ihmal etmez. Erdoğan her yeni seçimde yeni projelerle geliyor ama eski hitlerinden söylemeyi de ihmal etmiyor (bkz. türban, bkz. CHP cami kapatmıştı, bkz. zulüm gördük vs…).
* Rock yıldızı yaş ilerledikçe özüne dönmeye eğilimlidir. Erdoğan ne yapacak hep birlikte göreceğiz.
Erdoğan Time’a kapak olunca ve kendisinden yine rock yıldızı olarak bahsedilince sıralamadan edemedim. Her ne kadar kendisi kabul etmese de yabancıların algısı bu. Neden rock yıldızı diyorlar diye merak ediyorsanız, nedeni budur.

Not: Çok aramışlar mı bu fotoğrafı diye eleştirdi ya başbakan. Bence çok beğendiğinden ama bunu itiraf edemeyeceğinden… Ayrıca bir dergicilarak söylüyorum. İyi fotoğraf.

Milliyet‘te yayımlanmıştır.

2 Comments

  • hürremsultanınyüzüğü 21 November 2011 - 20:35 Reply

    “odusuyla” derken?

    • Mehmet Tez 22 November 2011 - 09:30 Reply

      Odu diye bisey var bilmiyor musunuz, unlulerin yanindakilere denir.

    Leave a reply