Rock yıldızları “bu modeli” seviyor!

0 Posted by - 05 April 2010 - O OLDU BU OLDU

04mlpaz-rock33

Kaan Tangöze Seçkin Piriler ile evlemdi diye şaşıranlar var. Oysa rock yıldızları her zaman modelleri sevmiştir.

Neden rock yıldızları hep modellerle birlikte oluyor?” “E olabiliyor da ondan…”
Bu diyalog yıllar önce VH1’da seyrettiğim bir belgeselde sunucu ve konuk magazin yazarı arasında geçmişti. Ve bu tür bir soruya verilen duyduğum en net yanıttı.
Neden modeller?
Çünkü adamlar top modellerle tanışabiliyor, onların masraflarını karşılayabiliyor ve onları etkileyebiliyor. Genç, sağlıklı, zengin, sosyal yaşamda sayılan ve sevilen biri modelle çıkınca garipsemek niye?
Ama işte konuya her zaman bu kadar makul bakamıyor insanlar. Özelllikle de kadınlar. Duman grubunun solisti Kaan Tangöze ile model Seçkin Piriler evlendi, memleketteki kadınlar yasta. Kimi “yakıştıramıyor”, kimi umursamaz görünüyor, kimi öfke kusuyor, kimi sessizce düşüncelere dalıyor, kimi daha inkar evresini geçememiş durumda.
Oysa rock yıldızları hiçbir zaman kendileriyle felsefe tartışacak kadınlarla birlikte olmayı sevmiyor. Daha ziyade uzun bacaklar, zarif bir beden, şahane gözler peşindeler. İyi de neden bu kadar garip geliyor?
Belli konuma gelmiş bir adam, cool, yakışıklı, seksi, cazip artık ne derseniz deyin, bir noktada bir modele ilgi duyuyor ve onunla evleniyor. Neden? Çünkü evlenebiliyor. Ayrıca kimle evlenseydi kadınlar memnun olacaktı o da ayrı bir tartışma konusu. Bu vesileyle hayırlı olsun diyelim ve popüler müziğin yakın tarihine rock yıldızı ve modeller arasındaki ilişkilere bağlanalım biraz…

04mlpaz-rock31

Pete Doherty-Kate Moss
The Libertines solisti Doherty ile top model Kate Moss son yılların en çarpıcı ilişkisini yaşadı.

Tommy Lee-Pamela Anderson
Rock yıldızı ile sarışın ve ünlü kadın ilişkisinin artık klişeleşmiş ikilisi. Anderson Mötley Crue davulcusu Lee’den sonra Amerikalı rock yıldızı Kid Rock ile evlendi. Ve boşandı.
04mlpaz-rock32
Rod Stewart-Penny Lancaster
Rod Stewart en çapkın rock yıldızlarından. Sayısız ilişki ve üç evlilik yaptı. İlki model Alana Hamilton, ikincisi model Rachel Hunter, üçüncüsü model Penny Lancaster ile.
04mlpaz-rock13
Flea-Frankie Rayder
Red Hot Chili Peppers’ın basçısı Flea model Frankie Rayder ile evli. Bir de kızları var.
04mlpaz-rock3
David Bowie-Iman
Glam rock’ın en cool adamının dönemin top modeliyle evlenmesinde şaşacak bir şey yok.
Çiftin hâlâ mutlu bir yuvaları var.

Ric Ocasek-Paulina Porizkova
80’lerin hit grubu The Cars’ın solisti ve başarılı prodüktör (Weezer, Nada Surf, No Doubt) Ric Ocasek kendi gibi Çek asıllı model Paulina Porizkova’yla evli.
04mlpaz-rock5
Alex Turner-Alexa Chung
İngiliz Arctic Monkeys’in solisti Alex Turner, model Alexa Chung ile birlikte.
04mlpaz-rock9
Agyness Deyn-Albert Hammond Jr.
İngiliz model Agyness Deyn bir ara The Strokes’tan gitarist Albert Hammond Jr. ile birlikteydi. Öncesinde The Paddingtons’dan Josh Hubbard, ardından Alex Turner’ın The Last Shadow Puppets’tan grup arkadaşı
Miles Kane ile birlikte oldu.
victorias secret afterparty 2 201109
Caleb Followill-Lily Aldridge
Türkiye’de Kaan Tangöze neyse dünyada da Kings of Leon’un solisti Caleb Followill o. Ve o da model Lily Aldridge ile beraber.
04mlpaz-rock41
Mick Jagger-Jerry Hall
Hall ile Jagger 1990’da evlendi. İkili rock yıldızı ile model evliliğine verilecek en klasik örneklerden.

Bir de bunlar var
-Seal-Heidi Klum
-Simon le Bon-Yasmin le Bon
-Dave Navarro-Carmen Electra
-Steven Tyler-Bebe Buell
-Billy Joel-Christie Brinkley

7 Comments

 • arakabezelye 05 April 2010 - 11:36 Reply

  kendimi tutamadım söylüyorum.
  buradaki bütün model bağyanları tanımıyorum ama bir agnes’le kate moss’la bir iman’la seçkin piriler’i aynı kefeye koyabilir miyiz bilemiyorum. diğer modeller için genellemeyi yapabiliriz belki ama bu üçü için en azından bence yapamayız. evet.

  • Mehmet Tez 05 April 2010 - 11:43 Reply

   Valla herkes bunu söylüyor. Meğer herkes insanları sınıflandırmaya ne kadar meraklıymış. Kim kaçıncı sınıf, kim kime layık, kim kiminle birlikte olabilir? Böyle bir chart var da ben mi bilmiyorum acaba?

 • arakabezelye 05 April 2010 - 13:37 Reply

  kimin kiminle beraber olduğu beni hiç ilgilendirmez. o kendilerinin bileceği iş. zaten yorumum da bu yönde değildi. fekat bir karşılaştırma yapıyorsak, burda “rokçularla beraber olan mankenler” arasında yapıldığı gibi, bir sıralamaya gideriz elbette ki. zira karşılaştırmanın bir yerde amacı böyle birşey. buna sınıflandırma demek istiyorsak öyle diyelim. ama bunun o insanların söyledikleri ve yaptıkları bağlamında gerçekleştirilen birşey olduğunu bilmek gerek. yani aysun kayacının kendi oyunu çobanınkinden daha yüksek görmesi gibi birşey değil. ayrıca serbest çağrışımda sınır tanımadığımı da belirtmek isterim.

 • inal 06 April 2010 - 02:28 Reply

  burda sanırım fakir erkek zengin kız durumundan çok- ya da tam tersi insanları şaşırtan şey tangöze gibi bi adamın piriler’le birlikte olması.tangöze’yi tanımıyorum.ama işte şarkılarından ya da sayılı röportajlarından nasıl bi adam olduğunu hayata bakış açısını az biraz biliyorum.şimdi piriler gibi bi hatunun da tvden nasıl bi kız olduğunu anladık.hamama gitmeye gerek yok.yani hammond jr gibi bi adamın kim kardashian’la birlikte olması nasıl şaşırtırsa milleti burda gene aynı olay var.

 • dmn_altı 10 April 2010 - 13:46 Reply

  bnm şaşırdığım şey kaanın bi modelle evlenmesi deil seçkinle evlenmesi tam biaptal sarışın ve bi başka şaşırdığım şey o kızın nsı model olduğu..

  • Mehmet Tez 10 April 2010 - 14:12 Reply

   Bütün kadınlar perişan. Bu yüzden mi acaba? Kimle evlenseydi hah tamam derdiniz peki?

 • Feray Azer 23 May 2010 - 07:01 Reply

  Açıkçası çok iyi yazılar paylaşıyorsunuz. web adresinizi Live.com yoluyla keşfettim. RSS takipçime ekleyeceğim. Yayınlayacağınız bütün içeriklerinizi büyük bir heyecanla bekliyor olacağım. Çok teşekkür ederim.

 • Leave a reply