ROGER WATERS BELGESEL FİLMİNİN PREMİERİNİ TORONTO’DA YAPTI

0 Posted by - 07 September 2014 - O OLDU BU OLDU

Pink Floyd’un efsane solisti Roger Waters, 3 yıl süren ve İstanbul dahil Dünya’nın 4 bir yanında konserler verdiği “The Wall” turnesini konu alan belgesel filmin premierini Toronto Uluslararası Film Festivali’nde yaptı.

Dün geceki gösterimde sahneye çıkarak hem 3 yıl süren turneyi, hem de yardımcı yönetmen Sean Evans ile belgeseli nasıl tasarladıklarını anlatan Waters sorulan bir soru üzerine, Filistin meselesi yüzünden İsrail’de asla bir gösteri yapmayacağını da yineledi.

Roger Waters İstanbul konseri

Filmin gösterildiği 6 Eylül tarihinin aynı zamanda Waters’ın doğum günü olması sebebiyle seyirciler, konuşması için sahneye gelen ünlü müzisyene hep bir ağızdan “Mutlu yıllar” şarkısı söyleyerek bir de sürpriz yaptılar.

Belgeselin içeriği ve gösterime giriş tarihi hakkında fazla bilgi yok ama konusunun genel olarak savaş ve şiddet karşıtlığı üzerine olduğu, Roger Waters’ın orjinal “The Wall” filmine yaptığı atıflardan ve turne sırasında kullandığı yaklaşık 150 metre uzunluğundaki duvar dekorundan anlaşılabiliyor.

1 Comment

  • ROGER WATERS’IN “THE WALL” FİLMİ 29 EYLÜL’DE GELİYOR | Hafif Müzik 25 June 2015 - 10:41 Reply

    […] çok özel görüntülerle harmanlanan “Roger Waters The Wall” filminin ilk gösterimi geçen yıl Eylül ayında Toronto Uluslararası Film Festivali’nde […]

  • Leave a reply