Roger Waters ve Montreal Operası sunar: “The Wall”

0 Posted by - 06 March 2016 - O OLDU BU OLDU

Yayımlandığı 1979 yılından bu yana milyonlarca kopya satan Pink Floyd albümü “The Wall”, önce 1982 yılında Bob Geldof’la birlikte filme çekilmiş, yıllar sonra da Roger Waters’ın 2010’da başladığı üç yıllık turneyle dünyayı dolaşmıştı.

Geçtiğimiz Eylül ayında turnenin bir de dokümanter filmini gösterime sunan Waters şimdi de The Wall‘u Montreal Operası ile birlikte çok farklı bir tarzda sergilemeye hazırlanıyor.

11 Mart 2017’de Quebec opera binasında prömiyer yapacak olan gösteriden ilk sesler iki gün önce internette dinleyicilerle paylaşıldı.

Önceki gün çaışmalar için Kanada’ya giden ve gazetecilerin sorularını yanıtlayan Roger Waters, “Tecrübelerime dayanarak söyleyebilirim ki, rock ve senfonik müziğin ortaklığı çoğu zaman felaketle sonuçlanmıştır fakat bu defa Montreal Operası oldukça ikna ediciydi” diye konuştu. Uzun süre bu teklife soğuk bakmasına rağmen opera yönetiminin gönderdiği bir uyarlama örneği üzerine kararının değiştiğini de sözlerine ekleyen Waters’ın adı, Opera eserinde “librettist”, yani operanın metin yazarı olarak yer alacak. Müziklerini Julien Bilodeau’nun yaptığı eserde Pink rolünü ise Étienne Dupuis canlandırıyor.

No comments

Leave a reply