Roger Waters yeni albüm için hazır

1 Posted by - 14 October 2016 - O OLDU BU OLDU

73 yaşında olmasına rağmen sürekli yeni projeler üretmeye devam eden Roger Waters artık yeni albümün zamanının geldiğini ifade etti.

Meksika’da gerçekleştirdiği ücretsiz iki konserle ve verdiği siyasi mesajlarla gündeme oturan Pink Floyd’un kurucu ismi, California’daki Desert Trip festivali’ndeki ikinci performansı için hazırlanırken Rolling Stone‘un sorularını yanıtladı.

2014’ten bu yana yeni şarkı kaydetmeye başladığı bilinen Waters aslında geçen yıl Nigel Godrich ile stüdyoya girmiş ve bir tiyatro projesi için yazılan parçaların bir albüm olarak piyasaya çıkacağı konuşulmuştu.

Dün yayınlanan röportajında yeni şarkı kayıt sürecinin yine Godrich ile birlikte olacağını ve bu sonbahar tekrar stüdyoya gireceklerini söyleyen Roger Waters, gelecek yıl çıkacağını duyurduğu yeni turnesi “Us + Them”den önce albümün piyasada olabileceğini işaret etti.

2005’teki soundtrack çalışması “Ça Ira” dışında bilinen anlamda rock bir proje üretmeyen İngiliz müzik adamı en son 1992 tarihli Amused to Death ile solo albüm yapmıştı. Geçen yıl aynı çalışmayı yeni düzenlemesiyle yeniden piyasaya süren ve hemen ardından Newport Folk Festivali’nde yeni parçası Crystal Clear‘i seslendiren Waters, 26 Mayıs’ta başlayacak Kuzey Amerika turnesi “Us + Them”ın biletlerini 21 Ekim’de satışa çıkartacak. Yeni albümün bu tarihten önce piyasada olacağı tahmin ediliyor.

Turne ve biletler hakkında geniş bilgiye buradan ulaşmak mümkün.

No comments

Leave a reply