ROGER WATERS’TAN DİJİTAL MÜZİK ENDÜSTRİSİNE: “HIRSIZLAR!”

0 Posted by - 04 May 2015 - O OLDU BU OLDU

Pink Floyd’un kuruluşunun 50. yılı nedeniyle The Times‘a konuşan Roger Waters dijital müzik endüstrisini yerden yere vurdu.

Söyleşiden önce muhabiri “Pink Floyd tekrar birleşecek mi?” diye sormaması konusunda uyaran Waters, müzik dünyasının Silikon Vadisi tarafından ele geçirildiğini iddia etti.

“1983’te değil de 1943’te doğduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum. Bizim zamanımızda müzik endüstrisini ele geçiren Silikon Vadisi gibi bir şey yoktu ve biz de özgürce şarkılar yazar, besteler ve bunları insanlara dinletirdik. Şimdi ise bu “Dijital müzik endüstrisi” denen dolandırıcılar, biraz yaratıcı olan ve birşeyler üretmeye meyilli insanlarla, onları dinlemek isteyenlerin arasına girmişler ve iki tarafın da cebindeki her cent’i çalmayı kafalarına koymuşlar”

pink floyd

Müzik dünyası ile ilgili konularda takındığı asabi tavrı ve politik konulardaki kararlı duruşuyla tanınan 72 Yaşındaki İngiliz müzisyen geçen yıl da, Pink Floyd’un son albümü olduğu açıklanan “The Endless River” ile ilgisinin olup olmadığı hakkındaki sorulara maruz kalmıştı. Israrlar sonrasında şahsi Facebook hesabından bir açıklama yayınlayan Waters, grup ile ilişkisinin uzun süre önce kesildiğini sert bir dille vurgulamıştı.

No comments

Leave a reply