Roger Waters’tan Thom Yorke’a: “Sadece mızmızlanıyorsun”

1 Posted by - 17 July 2017 - O OLDU BU OLDU

Mart ayından bu yana dozu giderek artan bir tartışmanın içine giren iki İngiliz müzisyen, Radiohead’in tartışmalı İsrail konserine iki gün kala yeniden karşı karşıya geldi.

trnst-radiohead1

Artan tepkilere sert cevaplar veren Thom Yorke, en son geçen hafta bağımsız İngiliz yönetmen Ken Loach’un “Artık karar verin” çağrısına, “Bizim İsrail’de konser verecek olmamız Netanyahu’nun politikalarını desteklediğimiz anlamına gelmez, aynen ABD’de konsere çıkarak Trump’a destek vermediğimiz gibi…” diyerek cevaplamış ve 19 Temmuz’da Tel Aviv’de olacağını bir defa daha vurgulamıştı.

Konserle ilgili olarak BDS‘nin internet üzerinden düzelediği bir soru-cevap seansına katılan Roger Waters, konu hakkında son sözlerini söyledi ve Yorke’a hem kendisinin, hem Ken Loach’un, hem de Brian Eno’nun diyalog için defalarca yalvardığını fakat Radiohead liderinin oturup konuşmak yerine sürekli basına mızmızlandığını ifade etti.

İşte Waters’ın yorumlarını içeren o video bağlantısının tamamı:

Müzik dünyasında Radiohead’e açıkça destek veren tek isim ise, R.E.M.’den Michael Stipe oldu ve dün Instagram hesabından bir mesaj yayınlayan 57 yaşındaki sanatçı, grubun yanında durduğunu bir defa daha ilan etti.

No comments

Leave a reply