Rotterdam’daki Allah-Las konseri terör tehdidi sonrası boşaltıldı

1 Posted by - 24 August 2017 - O OLDU BU OLDU

Hafta başında yeni bir EP serisinin ilk halkasını duyuran ve hemen ardından turneye çıkan California kökenli ekip, Avrupa’daki ilk konserinde ismi yüzünden terör hedefi haline geldi.

Maashaven’deki 1000 kişi kapasiteli gösteri merkezinde düzenlenen konsere dakikalar kala Hollandalı yetkililer tehtidi ciddiye alarak seyircileri dışarı çıkarttı. Alarma geçen polis, konser salonunun yakınında gaz tüpleri ile doldurulmuş bir araç buldu fakat aracın eylem için kullanılıp kullanılmayacağı hakkında bilgi vermedi. Konu ile ilgili istihbaratın, geçen hafta Barcelona’da terörün hedefi olan İspanyol yetkililerden geldiği de BBC’nin haberinde yer alan bilgiler arasında.

allah-las

Geçen yıl The Guardian’a konuşan grup, isim seçerken kutsal çağrışımlar yapan bir kelime kullanmayı tercih ettiklerini fakat konu ile ilgili, özellikle Müslüman çevrelerden tepkiler aldıklarını ifade etmişti. Çoğu zaman mesajlara cevap yazarak amaçlarının insanları rahatsız etmek olmadığını açıklamaya çalışan ekip aynı röportajda Türkiye’deki bir konserlerinin de bu nedenle iptal edildiğininden bahsediyor.

Salı günü yeni bir EP serisinin ilk halkası olan dört şarkılık “Covers #1″ı duyuran grup hemen ardından turne haberini paylaşmış ve çalışmanın 3 Kasım’da Mexican Summer etiketiyle piyasada olacağını doğrulamıştı.

İşte Allah-Las turne durakları:

08/23 – Rotterdam – Hollanda
08/24 – Varşova – Polonya
08/26 – Charlesville-Mezieres – Fransa
09/27 – Seattle – ABD
09/28 – Vancouver – Kanada
10/04 – Portland – ABD
10/06 – San Francisco – ABD
10/08 – Santa Barbara – ABD
10/15 – Joshua Tree – ABD
10/18 – San Diego – ABD
10/21 – Los Angeles – ABD

No comments

Leave a reply