RTÜK duymasın

0 Posted by - 09 December 2012 - O OLDU BU OLDU

20121209-171324.jpg

Büyük İskender’e sevgilisiyle sevişti diye ceza kestiler, belgeselde.
Niki Minaj’a bikiniyle sahilde şarkı söylüyor diye ceza kestiler.
“Rescue Me” dizisinde “cinsel organları görülmeyen” çiftin seviştiği anlaşılan sahnedeki “Güzel, evet, beğendin mi bebeğim?” cümlesine ceza verdiler.
Şef Gordon Ramsey mutfakta çok fazla küfür ediyor, çalışanları aşağılıyor diye ceza verdiler.
En son The Simpsons’da, yani çizgi filmde, Tanrı şeytana kahve ikram etti diye ceza verdiler. Kim? RTÜK…

Her konuda, başkanlık sisteminde dahi örnek alınan ve örnek verilen Amerika’da yayımlanan South Park isimli animasyon mizah dizisinin “Obama seçimi nasıl kazandı?” isimli bölümü geçenlerde yayımlandı. Obama Çinlilerle anlaşıyor ve Cumhuriyetçi oyların bir bölümünü ortadan kaldırıyor. Karşılığında Çinlilerin istediği tek şey var yakın zamanda Star Wars’u satın alan Disney’den bu seriyi geri almak ve dizinin devam bölümlerini çekmek. Obama Çinlilerle buluşurken suçüstü yakalanıyor ve kahramanlar Obama’nın sahtekarlıkla başkan olması mı önemli, yoksa Star Wars’un devamı mı kararını vermekle karşı karşıya kalıyor. Karar: Obama başkan kalsın yeter ki Star Wars devam etsin. İşte Obama böyle başkan oluyor.
Şimdi bu dizide isimleri değiştirin, bize uyarlayın ve neler olacağını hayal edin.
South Park 16 sezondur yayında. Bırakın bizim ecdadımız ata mı binerdi haremde mi takılırdı tartışmasını, İsa’nın sabah programı sunucusu olduğu bölümleri bile oldu bu dizinin. Protesto edildi vesaire ama kimse yasaklamak için kanun çıkarmadı. Ve dizi, yayımcısı Comedy Central’la geçen hafta üç sezonluk daha anlaşma yaptı.
İfade özgürlüğü güzel şey.

1 Comment

  • filiz 09 December 2012 - 21:27 Reply

    Güzel haber. Ama daha çok müzik lütfen.

  • Leave a reply