Ruslar Elton John’u fena işletti: “Alo ben Putin”

0 Posted by - 17 September 2015 - O OLDU BU OLDU

İngilizlerin “Sir” ünvanlı 68 yaşındaki sanatçısı Elton John, Rusya Başkanı Vladimir Putin’le telefonda görüştüğünü sosyal medyadan açıklayınca ortalık karıştı.

Son yıllarda Rusya’da LGBT bireylere karşı artan baskı ve şiddet olayları ile ilgili tepkisini dile getiren ve Rus devletini bu konuda yeteri kadar duyarlı davranmamakla suçlayan Elton John, aktivist kimliğini ön plana çıkararak, Putin ile görüşmek istediğini ve randevu talep edeceğini basın aracılığıyla duyurmuştu.

Talebin dile gelmesinin hemen ardından Instagram üzerinden bir mesaj paylaşan Elton John, Putin’in kendisini telefonla aradığını ve uzun ve yapıcı bir konuşma yaptıklarını ilan etti.

elton john instagram

Fakat işlerin İngiliz sanatçının anlattığı gibi olmadığı, önceki gün Kremlin’in böyle bir görüşmenin gerçekleşmediğini açıklaması ve dün Rus gazetesi Komsomolskaya Pravda‘ya konuşan iki ünlü Rus telefon şakacısı Alexei Stolyarov ve Vladimir Krasnov’un gerçekleri anlatmasıyla ortaya çıktı.

Haberi Basından öğrenir öğrenmez Elton John’a ulaşmaya çalışan Vovan ve Lexus lakaplı iki telefon şakacısı kendilerini önce Rus liderin sözcüsü Dmitry Peskov ve ardından da Vladimir Putin olarak tanıttılar.

Orjinal kaydı aşağıda dinleyebilirsiniz.

No comments

Leave a reply