Sanat camiası Van depremi mağdurları için adeta tek vücut!

0 Posted by - 26 October 2011 - O OLDU BU OLDU

“Van için Rock”, “Urban Festival” gibi bilinen etkinliklerin dışında daha bir çok sanatçı gelirleri Van’a bağışlanmak üzere çeşitli destek kampanyalarında yer alıyor. Bakın sanat camiasından destek için yapılmış ve yapılacak yardım etkinliklerinin, destek projelerinin bir kaçı…

*Behzat Ç. ekibi 28 Ekim Cuma günü gösterime girecek ilk sinema filmleri “Seni Kalbime Gömdüm” ün birinci gün hasılatını Van’a deprem mağdurlarına destek için gönderecekler.

* Her perşembe Taksim Old City’de stand up gösterisiyle sahnede olan Alpay Erdem, bu haftaki gösterinin gelirini Van’a destek için göndereceğini açıkladı.

*İki gün önce, Van için Rock’ın netlik kazanmaya başladığı saatlerde rock camiasından bir destek de Ozzfest’e katılan ilk yerli grup olma başarısını göstermiş olan Blacktooth’dan geldi. Grup yaşanan deprem faciası sonrası yeni albümünün yayınlanma sürecini askıya almıştı, bir fikir değişiğikliği ile albümü yayınlamaya 2011 yılına kadar elde edecekleri tüm geliri Van depremi mağdurlarına bağışlamaya karar verdiler. Albümü şu an gönlünüzden kopan karşılığında internet üzerinden edinmek mümkün.

* Uğur Uludağ’ın yazığı, yönettiği bir de üstüne oyuncusu da olduğu, Yosi Mizrahi, Hakan Bilgin, Doğa Rutkay, Yağmu Kaşifoğlu, Pelin Kurt gibi isimlerin kadrosunda yer aldığı “3. Türden Yakın İlişkiler – Başlangıç” isimli oyun dün akşamki gelirini depremzedelere bağışladı.

*Pinhani, 2 Kasım’da bölgeye bizzat gidecekmiş. Şimdi hem yardım topluyorlar hem de kendi imkanları ile erzak ve ihtiyaçları karşılayacaklar. Şöyle bir duyurusu var onların da.

*Moliere’in “Hastalık Hastası” adlı oyununu, oyuncular ve kuklalar eşliğinde MekanArtı’da sahneleyen İTÜ Tiyatro Kulübü Timis oyuncuları, 29 Ekim Cumartesi Van’a destek amacıyla sahnede olacaklar.

* Van için Rock kapsamında fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut, gün boyunca konser alanında isteyenin portresini fotoğraflayacak ve elde edilen gelir yine Van’a, depremzedelere bağışlanacak.

No comments

Leave a reply